Rekord není motorem naší práce, říká trenér Filip Pešán

Filip Pešán. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Filip Pešán. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Herní i výsledková pohoda provází hokejisty Liberce v extralize. Doslova jdou od vítězství k vítězství a po 40. kolech vedou tabulku s nevídaným náskokem jedenácti bodů před pražskou Spartou. Mají tak na dosah prvenství po základní části soutěže. A dokonce se před nimi rýsuje i šance na bodový rekord v extralize. Trenér Filip Pešán se k této vyhlídce staví realisticky.

Reklama

Vnímáte úvahy, že můžete vytvořit rekordní zápis do extraligové kroniky?

Už slýchávám o tom, jak jsme blízko k výrazné metě. Chtěli bychom překonat rekord soutěže, ale není to motor naší práce. Samozřejmě vím, kolik máme výher, ale vzhledem k respektu k soupeřům by nebylo dobré, abych to před nimi počítal. Jestli útočíme na rekord, je vedlejší. Pokud na něj přece jen dosáhneme, bude to dobrá reklama pro liberecký klub. Když ho neuděláme, tak se v podstatě nic neděje.

Jak hodnotíte zápas s Kometou Brno?

Nevstoupili jsme do utkání úplně dobře. Kometa nás zaskočila prvním střídáním, které bylo těžké pro našeho mladíka Máru Zachara. Dostal se pod tlak a snaha Brna ovlivnila začátek utkání. Od poloviny první třetiny jsme ale byli aktivnější. Pracovali jsme s kotoučem, střely však nebyly gólové.

V čem jste viděl hlavní překážku?

Naše střelecké pokusy mířily do připraveného brankáře Čiliaka, nebo zformované obrany. A to nevedlo k úspěchu. Recept jsme našli až v závěru. První gól jsme dali po tečované střele, druhý po důrazu v předbrankovém prostoru. Byla tam i dobrá kombinace.

Kdy vám v utkání nejvíc zatrnulo?

Nepohlídali jsme si brejk Petra Tona. Byli jsme rádi, že z toho nebyl gól. V opačném případě by třeba nastaly ještě komplikace.

Liberecký brankář Ján Lašák vychytal potřetí po sobě na domácím ledě čisté konto.

Zaslouží absolutorium. Byl velmi pozorný.

Jak si užíváte už delší dobu přetrvávající pozice na špici tabulky?

Extraliga běží rychlým tempem a soustřeďujeme se na nejbližší zápas v Litvínově v pátek 29. ledna. A o dva dny později hostíme Plzeň, takže jsme pořád v tempu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře