Proti defenzivě jsme se neprosadili, litoval útočník Bulíř po domácí prohře

Michal Bulíř. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Michal Bulíř. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Hokejový útočník Michal Bulíř si vytvořil výborné renomé v Lize mistrů. Vstřelil už pět gólů v dresu libereckých Bílých Tygrů v evropské soutěži, z toho čtyřmi trefami se podílel na obou vítězstvích severočeského týmu nad švédským Linköpingem (4:1 a 6:3) v I. kole play off.

Reklama

Zatímco v Lize mistrů se Bílí Tygři naposledy prezentovali brankovými hody, v extralize vyšli naprázdno proti Olomouci. „Ztratili jsme první místo v tabulce. A bude nás to mrzet, protože jsme se chtěli i po devátém kole udržet na špici. Jenže před domácími fanoušky nám to tentokrát nevyšlo,“ poznamenal Bulíř po prohře 0:1.

„Byli jsme lepší, než soupeř. Měli jsme převahu na střely, ale Olomouc hrála defenzivní hokej. Nemohli jsme se dostat přes jejich bránící pětici. Je to vidět i na skóre, nedali jsme ani jeden gól,“ rekapituloval liberecký útočník.

Velkou překážkou byl olomoucký brankář Konrád. „Chytal dobře. Je velký postavou, přijde mi, že je až mohutný a hodně toho pokryje. Pozičně byl tam, kde měl být. A nenašli jsme kolem něj mezeru. Proto udržel čisté konto,“ popsal Bulíř, jak bylo složité dobývat soupeře.

Podle libereckých hráčů se potvrdily odhady, že Olomouc bude klást velký odpor. „Už před zápasem jsme mluvili o tom, že narazíme na obranný val, což se potvrdilo. Věřím, že kdybychom přece jen vstřelili aspoň jednu branku, tak bychom neprohráli,“ tvrdil útočník.

První domácí nezdar by neměl Liberecké vyvést z herního rytmu. „V poslední době nám diváci vytvářeli dobrou atmosféru a hokej je bavil, tak jako nás baví hrát. Musíme se snažit, abychom jim vynahradili menší zklamání z nevydařeného zápasu s Olomoucí při dalším domácím vystoupení,“ pozval už Bulíř fanoušky na duel s Vítkovicemi, hraný 20. října 2015.

A příznivci jistě už počítají s dalším utkáním Liberce v Lize mistrů, 3. listopadu 2015 nastoupí Bílí Tygři proti švýcarskému Davosu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře