Prohra v derby nám není lhostejná, říká liberecký záložník Egon Vůch

Stadion Slovanu Liberec zvenčí. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Stadion Slovanu Liberec zvenčí. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - V rámci zimní Tipsport ligy se hrálo na umělé trávě v Mladé Boleslavi i podještědské fotbalové derby mezi Slovanem Liberec a FK Jablonec. Liberečtí se vrátili na domácí stadión s porážkou 0:4, která mrzela všechny hráče. Potvrdil to i záložník Egon Vůch, který by měl po odchodu řady členů kádru patřit na jaře k základním článkům mužstva.

Reklama

Jak hodnotíte neúspěšný výsledek s Jabloncem?

Derby splnilo to, že jsme znovu poznali zápasové tempo. Každý ale cítí, že výsledek nám není lhostejný. Nemělo by se takhle vysoko prohrát. Vůči Slovanu a jeho fanouškům je to nepříjemné. Přitom po celé utkání jsme byli často na balónu a za stavu 0:1 jsme měli dvě tutovky, abychom průběh otočili. Soupeř hrozil z brejků.

Vnímáte odchody Folprechta, Sýkory, Komličenka, Navrátila a dalších hráčů z Liberce?

Těžko říci, kdo nejvíc chybí. Zásahy do sestavy registrujeme, ale musíme si na to zvyknout. Zatím trénujeme v tom počtu, jaký je k dispozici. Nevíme, kdo další přijde. Ale bez ohledu na sestavu hodláme dodržovat pokyny a úkoly, jaké po nás bude trenér chtít. Jde o to, aby si mužstvo sedlo a zvládli jsme jarní sezónu.

Co je v zimní přípravě nejdůležitější?

Především, aby nám vydrželo zdraví. Třeba u Milana Baroše je znát, když je zdravotně v pořádku. Pak je pro Slovan nesmírně platným hráčem.

A jak se cítíte vy osobně po zdravotní stránce?

Mám naražená záda a potřebuji se z toho dostat, abych byl připraven na ligu. Zatím mě to trochu limituje.

V čem by Slovanu Liberec mělo nejvíce prospět soustředění ve Španělsku na přelomu ledna a února?

Máme za sebou kondiční blok na Kypru a ve Španělsku můžeme doladit taktický a fotbalový styl, jaký chceme hrát. Pro každého hráče je pozitivní, když má možnost i v zimě trénovat na přírodní trávě a v teplejších podmínkách než v Liberci.

Reklama

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře