Potřebujeme zacelit mezery v ofenzivě, přibližuje Jan Nezmar liberecké záměry

Jan Nezmar. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jan Nezmar. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Fotbalisté Slovanu Liberec budou v nastávající sezóně bojovat zase na třech frontách. Nejprve vstoupí do kvalifikační fáze Ligy mistrů, potom do první ligy a následně i do domácí pohárové soutěže. Už z tohoto výčtu je jasné, že vedení klubu spolu s trenérem soustřeďují všechny síly na sportovní přípravu před náročnými boji. „Pracujeme na doplnění kádru a zkoušíme několik nových hráčů,“ přibližuje sportovní ředitel Jan Nezmar aktivitu klubu.

Reklama

Kmenovými hráči Liberce se stali Navrátil a Ševčík z Olomouce. Jak to vypadá s případnými dalšími posilami?

Přichází ruský útočník Komličenko z Krasnodaru. Jeho roční hostování jsme doladili těsně před začátkem letní přípravy. U dalších kluků, kteří s námi trénují, uvidíme v průběhu příštích dní. Věřím, že při zdravotních a fyzických testech potvrdí, že jsou schopni podstoupit zátěž a prosadit se v mužstvu.

Jaké posty v sestavě jsou po odchodu opor nejbolavější a jakým směrem se upíná snaha při doplňování kádru?

Existují jednoduché počty. Potřebujeme zacelit mezery na ofenzivních pozicích. Přišli jsme o tři útočníky, tři křídla a krajní záložníky, podhrotového hráče a minusem je i ztráta brankáře. Víme, na čem pracovat a určitě bychom chtěli vytvořit větší konkurenci i v defenzivní linii. Závěr minulé sezóny jsme odehráli jen se dvěma stopery a máme málo alternativ na tomto postu.

Spousta hráčů ukončila v Liberci hostování. Je naděje, že se někteří přece jen znovu vrátí do kádru Slovanu?

Za definitivu považujeme fakt, že Jefremov v našem týmu opravdu skončil a nebude tady pokračovat. Doufám, že by se nám mohlo povést, aby někdo z odcházejících hráčů přece jen znovu přišel na další hostování. Uvidíme, jak to dopadne například s nynějším libereckým obráncem Coufalem. Momentálně pokračuje v Liberci, ale jednání s pražskou Slavií probíhají.

Už vyhlížíte los předkola Evropské ligy?

Vůbec to neřeším. Los se dozvíme až v době, kdy budeme na soustředění v Rakousku. Ani jsem se zatím nedíval na eventuální okruh soupeřů, na které můžeme narazit. Takže nemám ani přání, koho bychom chtěli dostat a koho ne.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře