Postup do finále je blízko, ale ještě čeká odveta, uvažuje liberecký Erich Brabec

Erich Brabec. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Erich Brabec. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Osmatřicetiletý stoper Erich Brabec přivedl s kapitánskou páskou fotbalisty Slovanu Liberec k nečekaně vysokému vítězství nad Teplicemi 3:0 v prvním semifinálovém duelu Poháru FAČR. Výsledek dává velkou naději pro odvetu a postup do finále. „Na takové úvahy je ale pořád času dost,“ konstatoval Brabec.

Reklama

Jste nadšení z toho, jak se vám povedlo zvládnout severočeské derby?

Jsme teprve v poločase, protože se hraje na dva zápasy. Ještě přijde druhé utkání a pak možná další, v němž půjde o pohár. Ale to jsou předčasné myšlenky. Uznávám však, že výsledek prvního duelu je vynikající a šance na postup je blízko. Jestli jsme teď spokojení, na tom nezáleží. Rozhodne se vážně až na hřišti v Teplicích. Kolikrát se stalo, že někdo vyhrál 3:0 a odveta přinesla úplně jiný zápas.

Tentokrát to bylo doma s Teplicemi jiné vystoupení, než v počátku jara v lize.

Kdo si na ten zápas vzpomene, tak ví, že Vachoušek nám dal gól měsíce po krásné střele. A pak jsme v poslední minutě dostali i druhý. V poháru nám to tam naopak padlo do teplické branky a soupeř svoje příležitosti nevyužil. I v tom jsme měli štěstí.

Co říkáte na poslední výsledky Slovanu Liberec?

Kluci, kteří hrají pravidelně v lize, podávají výborné výkony. My ostatní, co jsme dostali šanci v poháru, chceme dokázat, že máme taky nějaké kvality a na tréninku nejsme jen do počtu.

Ve zbytku sezóny vás čekají kromě pohárového snažení i důležité ligové zápasy. Jak se těšíte?

Věřím, že budeme dál aktivní jako dosud. A že to, co předvádíme, nás dovede k záchraně v lize. A kdybychom k tomu přidali i zajištění účasti v evropských pohárech, bylo by to jen dobře (úsměv).

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře