Postavení ve špičce pro mě není překvapením, říká mladý liberecký útočník Jan Ordoš

Jan Ordoš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jan Ordoš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - O herní kvalitě a koncepční práci libereckého hokejového klubu svědčí i fakt, že v extraligovém kádru Bílých Tygrů dostávají příležitost i mladí hráči z vlastních řad. Postupně se do sestavy propracovává i útočník Jan Ordoš, který na podzim 2015 oslavil devatenácté narozeniny.

Reklama

V rámci extraligy jste nováčkem. Kde jste začínal s hokejem?

Ve Slovanu Ústí nad Labem, v mládežnických kategoriích mě vedli například trenéři Tomáš Mareš a Miroslav Mach, kteří nyní trénují tamní áčko v první lize. V mladším dorostu jsem odešel do Liberce. Líbilo se mi zázemí klubu a byla tady velká hráčská konkurence, což mi pomohlo. Měli jsme asi nejsilnější mladší dorost v republice.

Nyní jste už členem libereckého týmu v nejvyšší soutěži. Co říkáte na současné skvělé postavení Bílých Tygrů v tabulce?

Je to zásluha trenéra Filipa Pešána, který přivedl kvalitní hráče a nastolil systém, jenž se plní a tím vyhráváme. Když vidím sílu kádru, tak pro mě není překvapením, že jsme nahoře v tabulce.

Jak vidíte svou pozici v kádru?

Vážím si toho, že mohu být v mužstvu s hráči, kteří mají hodně odehráno. Třeba Martin Ševc nebo Branko Radivojevič. Snažím se od nich něco odkoukat. Ze začátku jsem byl na soupisce jako třináctý útočník, potom jsem se už posunul do čtvrté útočné formace. Mám šest až sedm minut za zápas, což je lepší než jen sedět na střídačce.

Zamlouvá se vám extraliga?

Je to super. Při utkání v Hradci Králové jsem zažil vynikající atmosféru, v Brně je pořád vyprodáno.

Jaké máte před sebou nejbližší cíle?

Jsem v nominaci české reprezentační „dvacítky“ pro přípravu na mistrovství světa. Během soustředění se rozhodne, kdo pojede na šampionát. Z osmnácti útočníků, kteří tvoří šest formací, zůstane dvanáct pro čtyři lajny.

Je těžké přeorientovat se z extraligy na „dvacítku“?

Doufám, že ne. Do každého tréninku, ať je to v klubu nebo na reprezentačním srazu, jdu naplno.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře