Pokračujeme v přebudování kádru, avizuje jablonecký trenér Zdenko Frťala

Zdenko Frťala. Foto: archiv FK Jablonec
Zdenko Frťala. Foto: archiv FK Jablonec

JABLONEC - Zklamání z toho, že na konci minulé sezóny utekla jabloneckým fotbalistům účast v evropských pohárech, je už zapomenuto. Tým FK Jablonec se soustřeďuje na důstojné účinkování v novém ročníku prvoligové soutěže. „Pokračujeme v přebudování kádru,“ shrnul letní přípravu a nastínil první výhled do sezóny trenér Zdenko Frťala.

Reklama

Jak jste přistupovali k sestavování mužstva pro nadcházející podzim?

V zimě jsme do kádru ještě nezasahovali. Hráči dostali čtyři měsíce na to, aby dokázali svoje schopnosti. Až v létě nastala obměna. Pro mě je důležitá typologie hráčů a jejich přístup, jestli si dokážou vytvořit vztah ke klubu. O některých adeptech jsme měli základní informace o herních kvalitách a chtěli jsme, aby zapadli i povahově.

Přišlo šest hráčů - Jiráček, Nový, Bazal, Končal, Mehanovič, Kouřil. Můžete jmenovat i některé další nové tváře v širším kádru?

Jsou to například Matěj Kubista, Michal Štěpánek, Jan Díl, Lukáš Repáň z juniorky. Věřím, že by se při soustavném tréninku a pracovitosti mohli případně stát pevným článkem prvoligového týmu. Mají cestu otevřenou a hovoří pro ně i sepětí s fanoušky a regionem. V našem hledáčku jsou samozřejmě i nadále obránci David Lischka a Petr Rys, kteří nastoupili za Jablonec i v přípravě a těsně před sezónou byli uvolněni na hostování do druholigových klubů.

Podle statistik jste sehráli osm přípravných zápasů. Co se dá na jejich základě usuzovat směrem k sezóně?

Samotná příprava proběhla naštěstí bez výraznějších zranění. Výsledky přípravných utkání jsou sice zapsány do bilance mužstva, ale od prvního ligového kola už nikdo na ně hledět nebude. Až zápasy o ligové body budou pravým obrazem. Přál bych si, aby kluci podávali nadstandardní výkony.

Jakou úlohu by měl v týmu plnit záložník Petr Jiráček?

Petr přinesl do kabiny hodně pozitivního. Je příkladem, jak se má profesionál chovat nejen po fotbalové stránce. Brali jsme ho se záměrem, že je univerzálním typem fotbalisty. To je dar pro trenéry, ale někdy na škodu pro hráče. Petr ale byl schopen zastat tři pozice v zápase. Měl by zagresivnit naši hru uprostřed hřiště. Snad mu vydrží zdraví.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře