Po senzačním derby s Libercem padl Jablonec znovu do průměru. Dokáže odčinit výpadek v Teplicích a zvládnout Hradec?

Z derby Jablonec - Liberec. Foto: archiv FK Jablonec/www.fkjablonec.cz
Z derby Jablonec - Liberec. Foto: archiv FK Jablonec/www.fkjablonec.cz

TEPLICE/JABLONEC - Výkony jako den a noc. Takovým antonymem by se daly shrnout poslední dva zápasy jabloneckého fotbalového klubu. Po jízdě nad Libercem a výhrou 3:0 přišla studená sprcha v Teplicích. Tým nyní potřebuje zvládnout poslední duel před zimní přestávkou proti Hradci Králové.

Reklama

Jablonec nenavázal na úspěšné derby s Libercem a v Teplicích padl 0:1. Kromě porážky spíše zaujal jablonecký nezáživný výkon. "Přišla porážka, mrzí nás to. Zápas směřoval k bezbrankové remíze, nakonec rozhodla jedna smolná teč a šťastná branka Teplic," shrnul ještě sobotní duel jablonecký Matěj Hanousek.

Jablonec dokázal předčít Liberec útočnou smrští, v Teplicích byl ale velmi pasivní a čekání na bezbrankový výsledek nevyšlo. "Netuším, proč jsme hráli takto. Nepředvedli jsme nic z toho, čím jsme porazili Liberec. Věděli jsme, že Teplice mají problémy na postu druhého stopera. Tušili jsme, že tam nastoupí Ljevakovič a svou roli zvládl. My jsme toho nedokázali využít," smutnil Hanousek a doplnil, že jeho celek Teplice rozhodně podcenit nemohl.

Vypadalo to, že po vyhazovu kouče Zdenka Frťaly se Jablonec nadechl k lepším výkonům a bude stoupat tabulkou vzhůru. Porážka v Teplicích ale vrátila svěřence Zdeňka Kluckého na 9. místo.

"Potřebovali bychom získat nějakou vítěznou sérii, nasbírat body. Kdybychom uspěli v Teplicích, nebylo by to špatné. Nyní musíme zvládnout Hradec v posledním domácím zápase, jinak nás na jaře bude čekat těžká práce. Soutěž jsme nezahájili dobře, v poslední době jsme se zlepšovali, ale rozhodně nikdo z nás nechce hrát o záchranu. Věřím, že si spravíme chuť při souboji s Hradcem Králové ," burcuje Hanousek.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře