Po další výhře má Slovan Liberec klid pro zbytek sezóny

Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Ještě po několika prvních kolech jarní části fotbalové ligy se zdálo, že Slovan Liberec bude mít záchranářské starosti. Ovšem v současné době panuje pod Ještědem mnohem pozitivnější nálada. Tým díky dosavadnímu zisku 32 bodů má prakticky jisté setrvání v soutěži a může se chystat v relativním klidu na další zápasy.

Reklama

Liberečtí potěšili svoje fanoušky i vítězstvím 4:1 nad Bohemians Praha 1905. Byl to zápas, v němž domácí udávali tón. A herní kvalitu vyjádřili čtyřmi góly.

„Je to nejvíc v této sezóně,“ těšil se z výsledku trenér Jindřich Trpišovský. „Už jsme takové probuzení potřebovali a jsme za něj šťastní,“ netajil kouč. „Hodně nám pomohl první gól, který jsme dali po krásné akci přes celé hřiště. Zrovna ve středu jsme tuhle variantu cvičili a vyšlo nám to dokonale,“ liboval si trenér.

Produktivita ho překvapila. „Z prvních čtyř pěti šancí jsme dokázali dát tři góly, což se nám dlouho nestalo. Menší kaňku trochu vidím v druhém poločase. Utkání, které jsme měli dost dobře rozehrané, jsme nedokázali přesvědčivěji dotáhnout,“ všiml si kouč.

Bohemka snížila na 3:1 z penalty. „Pak jsme ale přidali další branku, závěr jsme si pohlídali,“ podotkl Trpišovský po duelu s fyzicky dobře vybaveným soupeřem. „Hráči Bohemky jsou vytrvalí a běhaví, ale drželi jsme s nimi krok,“ pravil trenér.

Mužem zápasu byl autor dvou gólů Ekpai. „Moc mu to přeji. Dlouho jsem netrénoval afrického hráče, který by byl takhle pracovitý. Po každém tréninku si zapisuje do deníku, co jsem mu řekl. A snaží se pokyny plnit. Pokud se bude dál zlepšovat, má před sebou skvělou budoucnost,“ tvrdil Trpišovský.

Kromě  Ekpaie a Milana Baroše se střelecky prosadil i Radek Voltr, jemuž nahrával mladý Martin Graiciar. „Dostal jsem se do dobré příležitosti. Zvažoval jsem, co udělat s míčem, jestli vystřelit, nebo přihrát. A když jsem viděl volného spoluhráče, tak jsem mu poslal přihrávku do ideální pozice. Když dal Voltr gól, měl jsem z toho radost, jako kdybych ho ho vstřelil sám. Fotbal je i o kombinaci a těší mě, že jsem i tímto způsobem snad přispěl k vítězství 4:1,“ líčil Martin Graiciar.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře