Pět bodů po šesti kolech je málo, uvědomuje si liberecký Jan Sýkora

Jan Sýkora. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jan Sýkora. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec neuspěli v duelu s mistrovskou Viktorií Plzeň rámci 6. kola nejvyšší soutěže. Prohra 1:2 znamená, že severočeský tým má v tabulce pouze pět bodů, což neodpovídá ambicím a potenciálu mužstva, které se chystá na boje v základní skupině Evropské ligy. „Ligová soutěž je dlouhá a nemůžeme věšet hlavy,“ zamýšlí se liberecký záložník Jan Sýkora.

Reklama

Co scházelo, abyste s Plzní remizovali?

Měli jsme vyhrát. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Hosté ze dvou pološancí dali dva góly. Ten první - to nebyla ani šance, jenže jejich hráč to hezky trefil. Takhle už to asi nezopakuje. Zápas jsme si nakonec sami prohráli vlastní neefektivitou a hraním jen po pokutové území. V koncovce jsme byli jaloví.

Prožíváte zklamání z dosavadní rozpačité bilance v první lize?

Jen pět získaných bodů je málo. Ale asi to nemohlo být jako loni, kdy jsme procházeli ligou velmi úspěšně. Musíme takové zápasy jako s Plzní zvládat, což se nám minulou sezónu dařilo a nyní bohužel nikoliv. Nebudeme se ale po porážkách odsuzovat. V dlouhodobé soutěži může přijít menší krize. Potřebujeme překlopit štěstíčko na svoji stranu.

Jak hodně mrzí především domácí ztráty?

Loni to naši fanoušci neznali. Teď na podzim jsme na našem stadiónu jen dvakrát remizovali s Jihlavou a Brnem a prohráli s Plzní. Těžko říci, čím to je. Musíme věřit, že za měsíc to bude lepší.

Máte za sebou i reprezentační sraz a premiéru v národním týmu proti Arménii v Mladé Boleslavi. Co to pro vás znamená?

Nakoukl jsem do reprezentace a ještě k tomu přišla výhra. Takže debut beru hlavně jako povzbuzení do další tréninkové práce i zápasů. Udělám maximum, abych se dostal znovu do reprezentačního áčka.

Už ve čtvrtek 15. září 2016 čeká na Slovan Liberec první utkání ve skupině Evropské ligy v Baku proti Karabachu.

Až dosud jsme se zaměřovali na ligový duel s Plzní, ale od pondělí 12. září se už připravujeme na zápas v Ázerbajdžánu. Tím, že jsem hrál proti Arménii, tak předpokládám, že Karabach by mohl být herním stylem podobný celkům z těchto končin.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře