Nový asistent Karel Mlejnek už pracuje s libereckými hokejisty

Karel Mlejnek (vpravo). Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec
Karel Mlejnek (vpravo). Foto: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec - Zajímavou profesní změnu zaznamenává hokejový trenér Karel Mlejnek. Z nejslabšího celku minulého ročníku extraligy HC Energie Karlovy Vary se přesunul do klubu úřadujícího mistra z Liberce! Zatímco u karlovarského týmu byl hlavním koučem, u hokejistů libereckých Bílých Tygrů se stal asistentem trenéra Filipa Pešána.

Reklama

Pro Mlejnka to je výrazný zásah do jeho trenérské kariéry. V Karlových Varech totiž působil na různých postech dlouhých dvacet let. Prosadil se už při vedení mládežnických kategorií a poté od roku 2013 pracoval i u extraligového áčka. Nejprve jako asistent a brzy převzal roli hlavního trenéra. V průběhu sezóny 2015/2016 přešel do pozice asistenta tehdy nově angažovaného trenéra Petera Oremuse. Jelikož se Varům nedařilo, Oremus po několika měsících skončil a Mlejnek se znovu vrátil ke kormidlu. I na něm ležela tíha zodpovědnosti při bojích Karlových Varů v baráži o udržení v extralize. Západočeši obsadili v baráži druhé místo za Litvínovem, čímž uhájili extraligovou příslušnost. Mlejnek tak svůj úkol splnil. A požádal karlovarský klub o uvolnění se záměrem přejít v rámci extraligy do Liberce.

Od 30. května 2016 se nový liberecký asistent zapojil do práce s kádrem Bílých Tygrů. A výrazně se podílel i na vedení tréninků na ledě, kam liberečtí hokejisty vyjeli netypicky už 5. června. Mlejnek po boku Filipa Pešána nahradil zkušeného asistenta Vladimíra Čermáka, který přechází z Liberce do realizačního týmu prvoligových Benátek nad Jizerou, jež jsou farmou libereckého klubu. Bude tak pokračovat kontinuita obou klubů.

Bílí Tygři představili už několik nových hráčů. Útočník Mário Bližňák přišel ze Škody Plzeň, další útočník Lukáš Vantuch z Hradce Králové, obránce Adam Jánošík z Chomutova a mladý bek Filip Pyrochta se vrátil ze zámoří, stejně jako někdejší brankář Mladé Boleslavi Roman Will.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře