Nezdary jsme hodili za hlavu a poctivě trénujeme, říká Jan Výtisk o hokejistech Liberce

Jan Výtisk. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jan Výtisk. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Hokejisté Liberce mají v přípravě na nadcházející sezónu o motivaci postaráno. „Poslední tři roky v extralize byly na draka. Takže o tom, že bychom snad postrádali nějaký impuls, nemůže být ani řeč,“ prohlásil kapitán mužstva Jan Výtisk. „Už chceme tu černou sérii změnit,“ zní jeho prostřednictvím názor celé hráčské kabiny.

Reklama

V roce 2013 nervy v baráži o udržení, v roce 2014 neúspěch v předkole play-off a v roce 2012 dvanácté místo. Tak vyzněla v krátkosti liberecká účast v nejvyšší soutěži. „Nezdarů bylo dost. Ale teď se soustřeďujeme na letní přípravu. A to, co se odehrálo v minulosti, jsme už hodili za hlavu. Víme, že nešlo o úspěšná období. I poslední sezóna byla špatná. Uvidíme, jak to půjde v další sezóně,“ přemítal Výtisk.

Z jeho slov vyplývá, že je dál připraven bojovat za Liberec. Proč neodešel, když řada ostatních hráčů putuje po různých klubech? „Zůstal jsem pod Ještědem a zatím nemám důvod odcházet. Klub má o mě zájem a doufám, že s Libercem ještě něco dokážeme. A kam chcete jít za lepším, když v Liberci jsou výborné podmínky. Od sportovního zázemí, vedení hokeje, prostředí ve městě. Je to nejlepší, co jsem dosud zažil,“ přesvědčoval zkušený obránce.

Top klubem v republice je ale například i Třinec. „Tam už jsem byl,“ usmál se Výtisk, který je odchovancem a také bývalým hráčem Vítkovic.

Z pozice libereckého kapitána „kočíruje“ i hráče během letní přípravy. „Chodíme všichni. Příprava je tvrdá. Letos došlo trošku ke změnám v programu a tréninkové náplni, ale každý maká naplno. Tlak v létě není takový, jako když se hraje o body. Člověk si užívá relativního klidu a můžeme se připravovat na hlavní sezónu. Doufám, že až vyjedeme na led, bude to dobré,“ podotkl bek.

Jako pilíř obrany kvituje, že v ní nedošlo k zásadnímu oslabení. „Odešel jen Petr Gřegořek. Jinak kádr obránců zůstal stejný. Mladí kluci prokazují, že na to mají. Věřím, že se mužstvo dá do kupy a bude dobře poskládané. Měli by nám pomoci i tři noví útočníci. Konkrétně se herní úroveň mužstva pozná až při zápasech,“ uvažoval.

Liberečtí Bílí Tygři mají před sebou i start v Lize mistrů od 21. srpna 2015. „Začínáme v ostrém tempu a chceme hrát co nejlepší hokej. Stávalo se nám, že jsme v přípravě prohrávali a pak jsme si to přenesli i do úvodu extraligy. A nechceme dopustit, aby nám začátky sezóny znovu utekly,“ dodal Jan Výtisk.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře