Mým vzorem je Šimek, říká liberecký obránce Jan Bednář

Jan Bednář. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jan Bednář. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - V kádru libereckých Tygrů figuruje řada zkušených a renomovaných hokejistů, ale příležitost dostávají i nadějní mladíci. Určitý podíl na tom, že Liberec dominuje extralize, má i osmnáctiletý obránce Jan Bednář.

Reklama

Nastoupil už v několika zápasech, kdy se mohl radovat se svými spoluhráči i z vítězství. „Jsem šťastný, že jsem si už okusil extraligu,“ říká Bednář.

Jaké jsou vaše první poznatky z nejvyšší soutěže?

Je to úplně jiná úroveň, než v první lize nebo v juniorech. Hráči jsou rychlejší, silnější na puku i v osobních soubojích. Užíval jsem si atmosféru v liberecké aréně, když jsme vyhrávali.

Tušil jste, že byste se mohl tak brzy probojovat do libereckého áčka?

Jako hráč liberecké juniorky jsem se samozřejmě chodil dívat na extraligu. Dva roky jsem ji poctivě sledoval a najednou jsem mezi špičkovými hokejisty. To je takřka neskutečné.

Dovedete si představit, že byste nastoupil za Liberec i proti Hradci Králové, kde je hvězdou čtyřicetiletý útočník Jaroslav Bednář?

Tenhle vynikající hokejista je starší o dvaadvacet let, ale kromě příjmení nemáme nic společného. Přesto by bylo zajímavé, kdybych se s ním potkal i na ledě. Předtím jsem ho viděl jen v televizi.

Který hokejista vás nejvíc inspiruje?

Asi Radim Šimek z našeho týmu. Daří se mu delší dobu a stává se mým vzorem. Líbí se mi, jak hraje ofenzivně. Je typem moderního obránce. Já jsem spíš defenzivnější a myslím si, že ofenziva je důležitější.

Hledíte už k závěru sezóny?

Věřím, že se v dubnu zúčastním mistrovství světa osmnáctek na Slovensku. Budeme hrát skoro v domácím prostředí. Bylo by krásné získat medaili.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře