Musíme zlepšit výsledky i výkony, uvědomuje si jablonecký kapitán Tomáš Hübschman

Tomáš Hübschman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Tomáš Hübschman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Napravit rozpačitý dojem z podzimního průběhu soutěže a častěji vyhrávat než v první polovině sezóny. Takové jsou jasné záměry prvoligových fotbalistů FK Jablonec na začátku zimní přípravy. Za celý tým vyjádřil odhodlání a představy směrem do nejbližší budoucnosti kapitán mužstva Tomáš Hübschman.

Reklama

Jaký je váš první poznatek při startu přípravného období?

Jsem rád, že jsme všichni zdraví. To je zásadní předpoklad, abychom se dobře nachystali na jarní část Synot ligy i domácího poháru. Doufám, že se nám to povede. Jediným cílem zůstávají lepší výsledky i výkony.

Jablonec měl nejhorší ligový podzim za posledních osm let.

V klubu jsem druhým rokem, nemohu hodnotit historii, jak to bylo špatné. Uznávám ale, že podzim nepřinesl to, co jsme chtěli. A každý hráč cítí, že jsme zůstali za očekáváním. Budeme se snažit situaci změnit. Přišel nový trenér.

Co říkáte právě na příchod nového kouče Zdenko Frťaly z Varnsdorfu?

Budeme mít v přípravě dostatek prostoru se poznat a říci si, kdo jaký je. Pak můžeme dělat závěry. Ale už jsme si i v kabině při prvním tréninku v zimní přípravě sdělili pár věcí a až čas ukáže, kam se to bude ubírat.

Před půl rokem došlo v kádru k velkým změnám. Jak se to promítlo do hry?
Neschovával bych se za to, že přišli noví hráči a odešli i ti, kteří byli góloví. Nebylo to jen o jednotlivcích. Nedařilo se nám celkově.

Kdybyste už nyní počátkem ledna mohl nastínit výhled do jara...

Soupeři v popředí tabulky nám utíkají, protože jsme s nimi ztráceli body. Musíme se zaměřit na zlepšení hlavně v domácích zápasech. Jak už se často psalo, měli jsme málo vyhraných zápasů a tudíž i bodů. Věříme, že se to v jarních měsících otočí. Musíme se ale dívat především na sebe a odvést maximum.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře