Musíme si sáhnout do svědomí, říká útočník Martin Doležal o jablonecké krizi

Martin Doležal. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Martin Doležal. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Jablonec n/N. - Fotbalový útočník Martin Doležal po svém příchodu z Olomouce do Jablonce v lednu 2014 odehrál za severočeský klub na padesátku prvoligových zápasů. V nich vstřelil celkem deset branek, tu „jubilejní“ desátou v 11. kole probíhajícího ročníku Synot ligy do sítě pražské Dukly. Stejně jako spoluhráči měl ale po divoké remíze 3:3 ke spokojenosti daleko.

Reklama

FK Jablonec získal v jedenácti zápasech patnáct bodů a figuruje na nelichotivém devátém místě tabulky. Není to na tým s nejvyššími ambicemi málo?

Určitě je. Bohužel v domácím prostředí takříkajíc neděláme výsledky, které by znamenaly vítězství. Loni jsme na cestě ke třetí příčce v tabulce soupeře doma válcovali. Teď se na nás týmy pečlivě chystají. Je to i v našich hlavách. Když to nejde, tlak nás sráží ještě víc. Přitom trenéři s námi o tom mluví.

Proti Dukle jste skóroval, a jak se ukázalo, byl to gól, který vás následně za stavu 2:3 nastartoval k finiši.

V první půli i na začátku druhého poločasu jsme ale neudrželi balón. Mně se moc nedařilo. Takže to, že jsme nevyhráli, beru taky na sebe.

Co je tedy konkrétně jinak, než bylo ještě na jaře?

Nehrajeme to, co jsme byli zvyklí. Tedy, že jsme se tlačili dopředu a dostávali se do šancí. Nevím, čím to je, že se bojíme hrát. Musíme si sáhnout do svědomí a začít jezdit od nuly.

Odrážejí se herní křeč a nesnáze i na atmosféře v kabině?

Snažíme se být pozitivní. Ale pak přijde první poločas s Duklou a sebevědomí klesne dolů. Postupně jsme se už zlepšili. A začali jsme hrát až za stavu 1:3, když nám teklo do bot a neměli jsme takříkajíc co ztratit. Buď to vyjde, nebo ne. A od toho nasazení se musíme odpíchnout směrem k dalším zápasům.

Reklama

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře