Moc nás mrzí, že nejsme v předkole, lituje útočník Filippi neúspěchu Bílých Tygrů

Tomáš Filippi. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Tomáš Filippi. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Útočník Tomáš Filippi byl nejproduktivnějším hráčem libereckých Bílých Tygrů po základní části hokejové extraligy. Odehrál všech dvaapadesát zápasů, vstřelil šestnáct gólů a přidal čtyřiadvacet asistencí. Ani tato jeho statistika ale nestačila k tomu, aby se tým Liberce prodral aspoň do předkola play-off. „Moc nás to mrzí,“ přiznal Filippi.

Reklama

Zápas posledního kola s Mladou Boleslaví (6:3) byl velmi vypjatý a vyhrocený. Přitom oba týmy už měly jasno, jak na tom jsou před další fází sezóny. Proč tedy došlo k bitkám a potyčkám?

Oni nemají rádi nás a my zase je. Bylo to patrné v každém souboji na ledě. Ale neřekl bych, že už v uvozovkách o nic nešlo. Hráli jsme o tři body, které by nás udržely na distanc od baráže, a Boleslav chtěla vyhrát, aby si vylepšila pozici pro předkolo play-off. Navíc zápasy s Boleslaví jsou derby. Města leží v nadsázce ve vzdálenosti deset, nebo patnáct minut jízdy od sebe.

A právě Boleslav postoupila z desátého místa do předkola, kdežto Liberec skončil až jedenáctý v tabulce.

Mrzí nás to ještě víc, že jsme skončili až za Středočechy. Ale i kdyby byl před námi někdo jiný, zklamání na naší straně by byly stejné. Je opravdu velký rozdíl hrát předkolo nebo skupinu play-out.

Konec sezóny vyznívá pro liberecký hokej poněkud rozpačitě. Zápasy nejslabší čtyřky tabulky nejsou zrovna hitem pro diváky.

Takhle se situace vyvinula. Musíme to tak vzít. Pořád ale hrajeme o přízeň fanoušků. A možná, že to může být i příprava už i na příští sezónu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře