Mistr extraligy Marek Schwarz odešel z Liberce do Znojma

Marek Schwarz. Foto: archiv MoravskéListy.cz
Marek Schwarz. Foto: archiv MoravskéListy.cz

LIBEREC, ZNOJMO - Hokejové léto přináší každoročně trenérské, ale i hráčské změny. Pohyb nastává nejen v rámci české extraligy, nýbrž často dochází i k přesunům mezi jednotlivými soutěžemi. A do tohoto okruhu patří i odchod zkušeného brankáře Marka Schwarze z mistrovského Liberce do týmu HC Orli Znojmo, který hraje mezinárodní EBEL ligu.

Reklama

Schwarz má na svém kontě úspěch, o jakém sní většina hráčů v extralize. Totiž vyhrát titul v nesmírně těžké konkurenci v nejvyšší české soutěži. Zmíněný gólman to dokázal, když byl pevnou součástí kádru HC Bílí Tygři Liberec. Celek od Ještědu dominoval na domácí scéně, Schwarz tvořil dvojici s ještě zkušenějším Jánem Lašákem. Tento tandem byl základním stavebním kamenem obranné hry libereckého celku.

„V předminulé sezóně mě pronásledovala zranění. Přesto jsem si řekl, že chci ještě něco dokázat a chytat. S tím jsem šel do sezóny 2015/2016 a nakonec to dopadlo báječně. V Liberci si takříkajíc všechno sedlo od trenérů přes hráče až po obětavé a pracovité lidi kolem mužstva. Překonali jsme různé klubové i extraligové rekordy, pokud šlo o bodové zisky, vítězné série a podobné statistiky,“ nadšeně se ohlíží Schwarz.

Jelikož liberečtí hokejisté startovali i v Lize mistrů, vyzkoušel si Schwarz přínosnou konfrontaci se zahraničními soupeři. „Zápasů v sezóně bylo tolik, že se opravdu dostalo na mě i Janko Lašáka, takže i po této stránce splnila sezóna účel,“ podotkl ještě brankář.

Po zisku mistrovského titulu zavládla v Liberci euforie. Ale také odchody hráčů. Mezi těmi, kdož se už nezapojili do letní přípravy, byl rovněž Schwarz. Skončila mu smlouva a ocitl se bez angažmá. „Nechtěl jsem jít ze stávající úrovně někam dolů. A když se objevila nabídka ze Znojma, bral jsem ji jako vítanou možnost. Je paradoxní, že sice opouštím extraligu, ale zůstávám v klubu z České republiky. Znojmo si udělalo v EBEL vynikající renomé. Vím, že především zápasy s rakouskými soupeři jsou přitažlivé pro diváky,“ připomněl fakt, že v minulém ročníku došel znojemský celek až do finále EBEL ligy. A tím si zajistil účast v Lize mistrů, takže Schwarz pozná v novém působišti stejnou mezinárodní soutěž jako loni s Libercem!

Los skupiny Ligy mistrů přisoudil Znojmu zajímavé soupeře. Orli se střetnou s německým Mnichovem a švýcarským Fribourgem. Právě do tohoto celku přestoupil nejlepší hráč extraligy Roman Červenka z Chomutova. Takže fanoušci se mohou těšit, že se Červenka představí v dresu svého nového klubu i na znojemském ledě.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře