Mirzad Mehanovič a další noví hráči posílí FK Jablonec

Mirzad Mehanovič. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Mirzad Mehanovič. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

JABLONEC N.N. - Odchody několika opor, ale i následné oživení hráčského kádru. V takovém duchu se nese přípravné období fotbalistů FK Jablonec, kteří se chystají na nadcházející sezónu. V ní se sice nepředstaví v kvalifikační fázi Evropské ligy, což byl cíl týmu, ale i tak má klub velkou motivaci. I díky příchodu nových tváří hledí v Jablonci k novému ročníku první fotbalové ligy s odhodláním a optimismem.

Reklama

Když vešlo ve známost, že v Jablonci už v červnu 2016 skončili Ján Greguš, Ruslan Mingazov, Josef Romera, Daniel Rossi i Vjačeslav Karavajev, zdálo se, že je to výrazné oslabení mužstva. Jenže vedení klubu zachovalo klidný přístup a zaměřilo se na systematické doplnění kádru. A během krátké doby se povedlo přivést hned několik hráčů. První posilou se už na startu letní přípravy stal Petr Jiráček z pražské Sparty, odkud přišel i Martin Nový, naposledy působící ve Vlašimi.

V polovině července 2016 jablonecký klub oznámil i další jména, která budou patřit na soupisku pro podzim. S týmem se usilovně připravovali adepti ligového dresu, kteří se na zkoušce osvědčili.

Trenér Zdenko Frťala zařadil do tréninkového kempu většinou fotbalisty, které už znal ze svých dřívějších působišť ve Varnsdorfu nebo i ve slovenské Podbrezové. Do Jablonce tak nově přicházejí stoper Martin Kouřil z Baníku Ostrava, záložník Matěj Končal z Viktorie Plzeň, útočník Mirzad Mehanovič z Varnsdorfu i záložník Josef Bazal z pražské Slavie po hostování v Jihlavě.

Zajímavostí je, že Kouřil pochází z Jablonce a vlastně se vrací do mateřského klubu, v němž za „áčko“ ale ještě v lize nehrál. Končal, jenž stejně jako Kouřil na sebe poprvé upozornil ve Varnsdorfu, si vyzkoušel nejvyšší soutěž kromě mistrovské Plzně i při hostování v Mladé Boleslavi a Příbrami. Mehanovič nasbíral svoje první ligové starty před několika lety v boleslavském dresu.

Jablonečtí fotbalisté mají za sebou herní soustředění v Rakousku. A pilují formu před vstupem do nového prvoligového ročníku. Premiéra se uskuteční v sobotu 30. července, kdy FK Jablonec hostí od 17 hodin nováčka soutěže MFK Karviná.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře