Ligovou záchranu máme ve své režii, podotýká liberecký trenér David Vavruška

David Vavruška. Foto: archiv FC Slovan Liberec
David Vavruška. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Fotbalová derby mezi Jabloncem a Libercem jsou pokaždé událostí pro podještědský region. Probíhající sezóna přitom přinesla prolomení dosavadní tradice. Až dosud byli z celkového hlediska v tomto měření sil úspěšnější liberečtí fotbalisté, kteří nikdy neprohráli se sousedním rivalem obě utkání během jednoho ročníku. Potkalo je to však ve 27. kole Synot ligy.

Reklama

Slovan Liberec neodčinil podzimní prohru 0:1 z domácího trávníku, jelikož v Jablonci podlehl 0:2. Vyšel tak v sezóně z prestižní konfrontace bodově naprázdno. To jen ilustruje skutečnost, že mezi oběma týmy je letos velká propast. Liberečtí zatím nasbírali o neuvěřitelných třicet bodů méně než Jablonec.

Trenér Slovanu David Vavruška absolvoval svoje premiérové Podještědské derby. Na podzim totiž při nezdaru doma s Jabloncem vedl liberecký tým ještě tehdejší trenér Samuel Slovák.

Vavruška zhodnotil utkání reálným pohledem. „V prvním poločase to byl vyrovnaný fotbal. Hra se mi v některých aspektech líbila. Pak se opakovala situace i z dřívější doby, že Liberec sice herně vypadá dobře, ale nedohraje souboj v pokutovém území. A to zlomilo vývoj zápasu. Klíčový moment jsme nezvládli,“ uvažoval liberecký kouč. Dva inkasované góly v rozmezí pěti minut určily ráz druhého poločasu.

„Jablonec za stavu 2:0 dominoval. To bychom ale kontrolovali hru i my, kdybychom takhle vedli,“ rozjímal Vavruška.

Liberečtí ještě nemají jistotu záchrany, protože celky na aktuálně sestupových postech České Budějovice a Hradec Králové vyhrály a snížily ztrátu na čtrnáctý liberecký Slovan na pět bodů. Přesto má severočeský tým k udržení blíže, než zmíněná dvě mužstva.

„Před šesti týdny jsme byli na dně, koukali jsme kolem sebe a nedokázali jsme si obrazně řečeno ani uvázat tkaničky od bot. Situace je ale taková, že ji máme ve své režii. Jdeme na hřiště s tím, že se nebudeme ohlížet na to, jaké jsou ostatní výsledky. A záchranu si uhrajeme sami,“ nechal se slyšet Vavruška.

V neděli 17. května 2015 čeká liberecký Slovan souboj s Hradcem Králové.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře