Liberečtí volejbalisté se mohou stát mistry extraligy

Volejbalisté Dukly Liberec. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Volejbalisté Dukly Liberec. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Volejbalisté Dukly Liberec se mohou stát mistry extraligy. V dosavadním průběhu vedou nad Jihostrojem České Budějovice 3:1 na zápasy. A rozhodující krok mohou udělat v sobotu 25. dubna 2015 v pátém duelu. Hraje se v liberecké hale od 16.45 hodin.

Reklama

Finálová klání se zatím vyvíjejí podle libereckých představ. Po dvou zápasech byl sice stav 1:1, ale Dukla následně vyhrála obě utkání na jihočeské palubovce.  A to výrazným rozdílem, dvakrát 3:0. „Odvedli jsme maximum a jsme šťastní, že jsme do Liberce přivezli dvě vítězství. Přitom Budějovice jsou každoročně v play-off ve výborné formě a není snadné je pokořit,“ liboval si Michal Nekola, trenér Dukly Liberec.

Mezi libereckým a budějovickým klubem panuje velká rivalita. Oba týmy se potkávají ve finále takřka pravidelně, nyní je to počtvrté za posledních pět let. Jen v roce 2013 mělo finále obsazení Ostrava-České Budějovice. Loni Dukla finálový vrchol sezóny nezvládla, takže Jihočeši momentálně stále vystupují v roli obhájců titulu.

„Naším cílem je budějovickou nadvládu zlomit. Čekáme na titul dvanáct let, a to je obrovská motivace. V sobotním duelu budeme spoléhat i na vynikající fanoušky,“ podotkl Pavel Šimoníček, ředitel libereckého klubu.

Fanoušci Dukly věří, že se budou společně s hráči radovat z triumfu. „Právě pro to, abych pomohl k titulu, jsem do Liberce loni přišel,“ svěřil se polský volejbalista Adrian Patucha, jeden z libereckých lídrů. „Před rokem jsme získali jen stříbro a docela nás mrzelo, jak nám titul unikl. Letos máme všechno dobře rozehrané, ale zbývá poslední krok,“ připojil se nahrávač Jakub Janouch, který figuruje i na soupisce reprezentačního družstva.

Pokud Dukla v sobotu vyhraje, získá mistrovský pohár. Pokud by vyhráli Jihočeši, série by se přesunula k dalšímu utkání do Budějovic.

Jasno už je v boji o třetí místo v extralize. Bronz vybojoval ve své premiérové sezóně mezi elitou VK Karlovarsko, čtvrtý skončil VK Zlín.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře