Liberecký útočník Marek Bakoš prokazuje na podzim střeleckou formu

Marek Bakoš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Marek Bakoš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Výkony a především výsledky Slovanu Liberec jsou možná největším překvapením dosavadního průběhu podzimní fotbalové sezóny. Obětavě hrající tým patří do špičky tabulky v první lize a k tomu srdnatě bojuje na evropské scéně. Klíčovou postavou mužstva je v současnosti slovenský útočník Marek Bakoš.

Reklama

Někdejší kanonýr Viktorie Plzeň plně odevzdává svoje zkušenosti i střelecké schopnosti ve prospěch libereckého Slovanu. V první lize už zaznamenal Bakoš čtyři góly a zařadil se tak mezi sedm hráčů, kteří se pohybují v popředí ligových střelců. Víc než čtyři trefy mají na svém kontě jen Škoda ze Slavie, Fillo z Teplic, Berger z Dukly a Lafata ze Sparty.

Marek Bakoš rozhodl dvěma brankami ligový zápas s Teplicemi. Přitom nefiguroval v základní sestavě, ale vyběhl na trávník až místo zraněného záložníka Zdeňka Folprechta. „Trenér se tak rozhodl. Nebyl jsem rozcvičený, ale rychle jsem se rozběhal. Před prvním gólem to kluci dobře vykombinovali, dostal jsem přesnou přihrávku a vyšlo mi zakončení,“ popsal Bakoš, který nakonec pojistil výhru 2:0.

„Na nějakou chválu, že jsme vyhráli nad Teplicemi, není čas a ani k tomu nemáme důvod. Od pondělí se v klidu připravujeme na zápas ve Splitu. Ve čtvrtek 27. srpna to je pro Liberec nejdůležitější utkání podzimu. Jde o to, jestli postoupíme do skupiny Evropské ligy, což by byla odměna pro celý klub,“ připomněl Bakoš libereckou motivaci.

O tom, zda má skvělou formu jako kdysi v Plzni, nespekuluje. „Jsem rád za každý vstřelený gól. Ale na osobní statistiky se tolik nedívám. Hlavní je, aby byli trenéři i diváci spokojeni s našimi výkony. A děláme maximum, aby se nám dařilo,“ vypíchl útočník klubový cíl.

Pozitivní vliv Bakoše na mužstvo chválí i liberecký trenér Jindřich Trpišovský. „Jeho podíl na kvalitě týmu nespočívá jen v pobytu na hřišti. Pracuje pro něj i v kabině. Když jsem v létě do Slovanu přicházel, neměl tady Marek úplně dobrou pozici. Ale během přípravy mě přesvědčil o svém přístupu k fotbalu. Prokazuje pokoru a prosadil se i v obrovské konkurenci dalších útočníků Rabušice a Luckassena. Na Marka spoléháme a vrací nám to svými góly,“ uvedl Trpišovský.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře