Liberecký trenér Jindřich Trpišovský zkouší i zahraniční hráče

Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Třetí místo v minulém ročníku první ligy a díky němu i zajištěná účast v kvalifikaci o Evropskou ligu. To jsou výchozí body pro fotbalisty Slovanu Liberec na prahu přípravy před nadcházející sezónou. Složení týmu pro podzimní část ale stále provází řada otazníků, což si uvědomuje i trenér Jindřich Trpišovský.

Reklama

„Jsme v nejistotě a hledáme hráče pro doplnění kádru. Na zkoušce máme i několik zahraničních fotbalistů, jejich aklimatizace je ale složitá. Nikdy dopředu nevíte, jak do mužstva zapadnou,“ zamýšlí se kouč. „Hráči přicházejí z různých zemí a fotbal je v každé tamní ligové soutěži jiný. Od zahájení přípravy 19. června jsme si stanovili desetidenní období pro adepty libereckého dresu, aby prokázali, jak na tom jsou. Doufáme, že obstojí, jinak bychom je nezvali. Pokud ale nepřesvědčí, budeme se muset porozhlédnout i po jiném útočníkovi,“ avizuje Trpišovský.

V Liberci začíná svoji druhou sezónu na trenérské lavičce. „Bude zajímavé, jak se nám podaří mužstvo poskládat. V létě 2015 bylo všechno hektické a zvládli jsme to. Jenže tehdy jsme se opírali o Pavelku, Šurala, Bakoše, kteří byli protřelí po hráčské stránce a už měli v životě něco za sebou. Naším aktuálním úkolem je nahradit chybějící zkušenosti. Věřím, že v libereckém prostředí se nám to povede,“ zachovává reálný pohled trenér.

Hodně si Liberečtí slibují od soustředění v Rakousku. „Máme domluvený zápas s ruským Rostovem na Donu, v jednání je utkání se švýcarským Young Boys Bern a se skotským Dundee United.  Zamlouval by se nám i čtvrtý zápas, protože potřebujeme co největší počet utkání, abychom hráče dostatečně poznali. A aby případné nové posily vstřebaly libereckou filozofii,“ nastiňuje Trpišovský.

Příprava směřuje k tomu, aby byl tým v dobré herní a kondiční pohodě už koncem července 2016, kdy Slovan Liberec vstoupí do předkola Evropské ligy a hned následně i do nového prvoligového ročníku. Podle rozlosování se v prvním kole představí na půdě Mladé Boleslavi, což bude souboj dvou účastníků evropských pohárů.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře