Liberecký Šimek se v úvodu sezóny dostal nečekaně do reprezentace

Radim Šimek. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Radim Šimek. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Příjemné pocity prožívá hned na začátku přípravy na ledové ploše hokejový obránce Radim Šimek z HC Bílí Tygři Liberec. Obdržel totiž pozvánku do předsezónního kempu nově se tvořící české reprezentace, kterou povede trenér Vladimír Vůjtek s asistenty Jandačem, Kalousem a Špačkem.

Reklama

Pro Šimka to znamená, že po osmi dnech tréninku na libereckém ledě se přesune k národnímu týmu do Jihlavy.

„Když mi zprávu o mojí nominaci do reprezentace napsal kamarád, byl jsem samozřejmě překvapen. Hned jsem to sdělení poslal klubovému spoluhráči Michalu Bulířovi, že nás z Liberce vybrali oba. Michal zrovna ležel u bazénu a myslel si, že si z něj dělám srandu,“ líčil Šimek, který se tak pustil do přípravy v Liberci s velkým nadšením. „Po letním nabírání kondice se cítím odolnější a výborně po všech stránkách. Hodně jsme trénovali sílu nohou a je to znát,“ liboval si mladý obránce.

Po loňské sezóně se před ním otevírá velká perspektiva. Čím to, že se mu daří posouvat laťku výkonnosti pořád nahoru? „V průběhu minulého ročníku extraligy jsem začal více hrát, dostal jsem prostor na ledě a tudíž i důvěru trenéra. Dřív tomu tak nebylo,“ zamýšlel se Šimek.

Reprezentační kemp proběhne v několika dnech na přelomu července a srpna 2015. „Trenéři mi ještě nic neřekli, jak na tom budu termínově. Ale předpokládám, že za Liberec nenastoupím 30. července v první přípravě proti Novokuzněcku, protože v té době bych měl být na soustředění v Jihlavě s národním mužstvem,“ uvažoval obránce.

Do nové sezóny půjde s nevšední motivací. „Chceme se s Bílými Tygry prosadit v Lize mistrů i v extralize. Jsem reprezentačním nováčkem a budu se snažit odevzdat maximum, abych si mohl zahrát za národní tým v turnajích Euro Hockey Tour. Teď je brzy hledět daleko dopředu, ale třeba se to podaří. Bylo by to super,“ zasnil se Šimek.

Liberecký trenér Filip Pešán už pracuje s kádrem, který by neměl doznat zásadních změn. „Po letní přípravě jsou kluci natěšení na zápasy. Jsme rádi, že můžeme na domácím ledě trénovat už od 20. července v prostředí Home Credit Areny, která skýtá vynikající zázemí a podmínky,“ nechal se slyšet kouč.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře