Liberecký Ondřej Kolář věří, že může být brankářskou jedničkou Slovanu

Brankář Ondřej Kolář. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Brankář Ondřej Kolář. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Fotbalisté Slovanu Liberec zahájili přípravu na nový ročník první fotbalové ligy a v rámci úvodního přípravného duelu se střetli s německým celkem Oberlausitz Neugersdorf. V bezbrankovém utkání dostali stejnou porci minut oba brankáři Slovanu, Ondřej Kolář s Václavem Hladkým. Prvně jmenovaný se posléze rozpovídal o liberecké přípravě, svých šancí na post brankářské jedničky a hostování ve Varnsdorfu, ve kterém strávil část uplynulého ročníku.

Reklama

Na startu přípravy na novou sezónu jste v týmu s dalším brankářem Václavem Hladkým. Jak vidíte začátek letního přípravného období a vaše šance v liberecké brance?

Cítím, že mám šanci se dostat do branky, stejně to jistě vidí i brankářský kolega Václav Hladký. Nyní záleží na nás, abychom ukázali trenérům, že můžeme chytat, aby vedení nemuselo přivádět třetího gólmana. Samozřejmě se nám musí povést letní příprava a zápasy, do kterých nastoupíme.

Podobnou situaci jste zažili už vloni, před sezónou pak tým posílil další brankář Martin Dúbravka. Věříte nyní, že byste už sezónu odchytali sami?

Věříme, že ano. Jsme zase o rok zkušenější a teď je na nás, abychom se předvedli a ukázali vedení, že nemusí kupovat nového gólmana. Jinak s Vencou Hladkým jsme super kolegové a jsme na stejné startovní čáře. V týmu panuje výborná atmosféra, v Liberci byla vždy dobrá parta a nyní je také na vynikající úrovni.

Letní přípravu jste odstartovali prvním přípravným zápasem s týmem ze čtvrté německé ligy, Oberlausitz Neugersdorf. Utkání skončilo bez branek, což je minimálně pro vás jako brankáře pozitivní.

Samozřejmě jsem rád, že jsem nedostal gól. První poločas odchytal Venca Hladký, do druhé půle jsem naskočil já.

Jak hodnotíte ještě uplynulý ročník, ve kterém jste část sezóny strávil na hostování ve druholigovém Varnsdorfu?

Ze začátku to vypadalo, že bych mohl být v Liberci brankářská jednička, pak přišel Martin Dúbravka. Chtěl jsem chytat, proto jsem zamířil do Varnsdorfu. To mi pomohlo.

S Varnsdorfem jste skončili ve středu druholigové tabulky. Byli jste s umístěním spokojeni?

Do Varnsdorfu jsem odešel po sedmém podzimním ligovém kole. Pak následovaly zápasy s Ostravou, Olomoucí, Opavou, což byli těžcí protivníci a kvalitativně to byly zápasy prvoligové úrovně. Nakonec se tým v klidu zachránil a skončil na 11. místě tabulky. Za trenéra Veselého jsem na podzim toho odchytal hodně, později přišel trenér Frťala a Liberec si mě stáhl zpátky do týmu. Ve Varnsdorfu jsme hráli dobrý fotbal, hrají tam mladí talentovaní hráči a z mého pohledu chytám stále stejně, ať stojím v brance v první nebo ve druhé lize.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře