Liberecký klub čeká pokuta za chování diváků

Ilustrační foto. Foto: archiv FC Slovan Liberec
Ilustrační foto. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Liberec - Zápas fotbalistů Slovanu Liberec s Marseille v Evropské lize bude mít dohru u disciplinárních orgánů UEFA. Slovan tak bude muset opět platit vysokou pokutu!

Reklama

Čtvrteční (10.12.2015) domácí utkání s Marseille bylo vyvrcholením nezapomenutelného pohárového podzimu a vedení FC Slovan Liberec chce všem fanouškům, kteří dorazili, poděkovat, že se mohl odehrát před úžasnou kulisou vyprodaného stadionu.

Zároveň by se chtělo vedení klubu omluvit všem, kteří se do hlediště dostali až v průběhu prvního poločasu. „Do budoucna se budeme snažit o organizační i technická vylepšení, která napomohou tomu, aby se riziko opakování podobné situace, zejména u hlavního vchodu na stadion, minimalizovalo. Přesto můžeme všem doporučit, aby na utkání, kdy se čeká vyšší návštěva, přicházeli s dostatečným časovým předstihem,“ uvádí se v prohlášení klubu.

Prohlášení klubu

„Po domácím utkání s Groningenem musel náš klub zaplatit pokutu ve výši 7000 €, jejímž důvodem bylo vhazování kelímků s nápoji směrem k rozhodčím při jejich odchodu ze hřiště. Z tohoto důvodu jsme také museli pořídit nový výsuvný tunel, který by měl podobným situacím předcházet.

Při duelu proti Marseille se bohužel k podobným výstupům uchýlili někteří fanoušci na Severní tribuně. Delegát jejich jednání zaznamenal a lze tak čekat, že náš klub nemine pokuta minimálně ve stejné výši jako posledně a bude tak například nákladnější než výroba vánočních čepiček, které se při Marseille rozdávaly jako vánoční dárek.

Momentálně se vyhodnocují kamerové záznamy a v případě identifikace se plánuje vymáhání pokuty na jedincích, kteří ji svým nepřípustným jednáním způsobili.

Apelujeme na všechny naše rozumné příznivce, aby podobným jednáním neškodili vlastnímu klubu. Nemalé sumy, které za podobné jednání zaplatíme, bychom jistě využili lépe, například na vylepšení technického zázemí stadionu a pohodlí jeho návštěvníků,“ stojí v prohlášení FC Slovan.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře