Liberecký Jan Stránský se prosadil i na domácím ledě

Jan Stránský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jan Stránský. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - V roli vedoucího celku tabulky extraligy vystupují už od podzimu 2015 hokejisté Liberce. Tým Bílých Tygrů se díky velkému náskoku v čele pořadí může už pomalu chystat na play off. A tak je z pohledu celkového úspěchu důležité, aby patřičný prostor v sestavě dostávali kromě největších opor i další hráči. Útočník Jan Stránský například svým gólem rozhodl o výhře Liberce nad Kometou Brno.

Reklama

Co pro vás vstřelená branka znamená?

Byl to můj první gól v libereckém dresu na domácím ledě, takže mu přikládám velkou váhu. Předtím jsem se trefil při zápasech v Karlových Varech a v Litvínově a jsem rád, že pokaždé jsem skóroval ve vítězných utkáních.

Jak vidíte svou pozici v kádru?

Během některých zápasů jsem se protočil i v několika útočných formacích. Jsem na to zvyklý, když jsou někteří hráči zranění, tak pendluji v sestavě podle potřeby. Zahrál jsem si i s Lukášem Krenželokem a Petrem Jelínkem. Nebylo to nic výjimečného, protože jsem s nimi nastupoval v minulosti asi i půlku sezóny v pražské Slavii.

V čem jsou momentální přednosti mužstva?

V řadě zápasů jsme dali hodně gólů. Fanoušci sami vidí, že hrajeme ofenzivní hokej. Ale s blížícím se koncem základní části to nejspíš budeme mít těžší, protože týmy se na nás už pečlivě připravují a lépe brání. Přijíždějí do Liberce s tím, že chtějí dbát na obranu a defenzivu.

Čím si zvýšené úsilí soupeřů vysvětlujete?

Mužstva bojují o první šestku, nebo desítku v tabulce. A některé zápasy v nejbližší době mohou mít už skoro charakter play off, jelikož záleží na každém bodu. Uvědomujeme si, že vstřelené góly už nemusí být tak hezké, jako nám to vycházelo v předešlých kolech. Ale v této fázi sezóny je důležitá každá branka.

ČTĚTE:  Rekord není motorem naší práce, říká trenér Filip Pešán

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře