Libereckého kouče Trpišovského těší střelecký návrat Bakoše

Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: slovanliberec.cz
Trenér Jindřich Trpišovský. Foto: slovanliberec.cz

Liberec - Tři remízy a dost. To si asi v nadsázce řekli liberečtí fotbalisté po sérii nerozhodných výsledků. A znovu se vrátili na vítěznou vlnu v prvoligovém zápase s Baníkem Ostrava, v němž získali tři body po výsledku 2:1. Trenér Slovanu Jindřich Trpišovský měl radost z návratu střelecké formy nejlepšího útočníka mužstva a vyjádřil se i ke zraněným hráčům.

Reklama

Marek Bakoš vstřelil v utkání s Ostravou první gól Slovanu, který se nakonec ukázal jako klíčový pro výhru vašeho týmu. Jak jste byl spokojen s jeho výkonem?

Markovi branku moc přejeme, byla už jeho šestá v ligové sezóně. Čekal na ni od první poloviny září, předtím stihl pět gólů. Ale i v minulých zápasech neustále odváděl hodně práce, která třeba není vidět. Podstupuje spoustu soubojů a spoluhráči se dostávají do šancí i jeho zásluhou. Je to hráč, od něhož se očekávají také góly a tentokrát to i potvrdil.

Zápas s Baníkem nedohrál kapitán libereckého týmu a reprezentační záložník David Pavelka. Jak to s ním vypadá?

Mluvil jsem s ním hned po utkání a vypadalo to lépe, než bezprostředně na hřišti při nuceném střídání. Má zraněný nos, stejně jako Shala, jenž nastoupil s ochrannou maskou. Snad bude Pavelka v pořádku, ale hůř je na tom asi Folprecht s kotníkem.

A ještě jedno jméno stojí za zmínku - rovněž zraněný stoper David Hovorka.

Taky bych rád, věděl, kdy bude k dispozici. Bohužel jeho léčení se vleče a nejspíš je to vážnější problém se šlachou. Už asi čtyřikrát se vracel, ale pořád není fit.

Nejste nervózní, že bude dál chybět?

Nechceme nic uspěchat. Je to stále mladý hráč, který má všechno před sebou. Uvidíme, jaká bude prognóza ohledně jeho návratu. V případě velkého štěstí by mohl být připraven už pro zápas Evropské ligy v Groningenu 5. listopadu, ale reálně s tím moc nepočítám.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře