Liberec selhal na Spartě a ztratil šanci na druhé místo. Co bude s Bakošem?

Marek Bakoš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Marek Bakoš. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Praha/Liberec - Mohli dostat pražskou Spartu pod tlak a v závěru SYNOT ligy se protlačit na druhé místo tabulky. Místo toho dostali pod tlak sebe, když fotbalisté Slovanu Liberec prohráli na Spartě 0:3 a v tabulce klesli na 4. místo.

Reklama

Liberci se v posledních zápasech dařilo a získal reálnou šanci na proniknutí na druhé místo v tabulce a postup do předkola Ligy Mistrů. Ale poté, co vyšla najevo zpráva o pravděpodobném neprodloužení kontraktu elitního útočníka Marka Bakoše, Slovan o několik hodin později selhal na hřišti pražské Sparty, před kterou se musel sklonit po porážce 0:3.

"Byl to náš nejhorší výkon. Vůbec jsme nehráli dobře," komentoval trenér Liberce Jindřich Trpišovský.

Slovan sice do utkání vstoupil aktivní hrou, ale po poločase prohrával už 0:2. "Začátek zápasu byl vyrovnaný, bojovali jsme, snad jsme byli i aktivnější. Ale postupně nás Sparta začala přehrávat. A poprvé jsme inkasovali po autovém vhazování, přitom na takovou situaci jsme se připravovali. Pak už Sparta dominovala," uznal Trpišovský.

Trenér Liberce do zápasu nenasadil obávaného útočníka Marka Bakoše a největší útočná hrozba Slovanu tak do děje utkání nezasáhla. Přitom jen o pár hodin dříve vyšla zpráva, že Bakoš pravděpodobně neprodlouží smlouvu a v další sezóně tak nebude v Liberci pokračovat. Že by přímá souvislost s nenasazením útočníka do zápasu? Můžeme se jen domnívat.

Liberec každopádně směrem do útoku nebezpečný nebyl a nyní může bojovat už jen o třetí místo v tabulce. Postup do předkola Evropské ligy má jistý, v závěru ročníku ale bude hrát ještě s Mladou Boleslaví, která aktuální drží před Libercem třetí příčku.

"Ještě nás čeká vzájemný zápas s Mladou Boleslaví. Chceme se dostat na třetí místo. Původně jsme chtěli odskočit Slavii a vybojovat si Evropskou ligu, což se nám povedlo. Chvíli jsme mohli pomýšlet i na druhé místo. Ale svůj cíl jsme už splnili," dodal liberecký Zdeněk Folprecht.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře