Liberec se chystá na volejbalový Supervíkend i Ligu mistrů

Volejbalisté Dukly Liberec. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Volejbalisté Dukly Liberec. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Jedním z center českého volejbalu je Liberec, který se může pyšnit tím, že zdejší Dukla vládne domácí extraligové soutěži v kategorii mužů. Mistrovský titul z roku 2015 opravňuje severočeský klub i ke startu v prestižní Lize mistrů. Na zápasy evropské elity se už těší liberečtí sportovní příznivci.

Reklama

Nadcházející podzim 2015 bude pro VK Dukla výjimečný. I z toho důvodu, že liberecká sportoviště se stanou místem špičkových volejbalových taháků mezinárodního významu.

Hned po skončení prázdnin se v pátek 4. září a v sobotu 5. září 2015 uskuteční v Liberci akce pod názvem „Supervíkend volejbalu“.

Na pořadu v hale Dukly budou čtyři mezistátní zápasy! Český národní tým mužů se poměří dvakrát se Slovenskem a české národní družstvo žen nastoupí dvakrát proti Polsku. Co se týče mužské složky, Česko i Slovensko startovalo ve Světové lize 2015. A zápasy žen s Polskem budou zajímavé tím, že do polské ligy odcházejí během nynějšího léta tři české reprezentantky.

Členem české mužské reprezentace je i liberecký nahrávač Jakub Janouch. Prožívá velký vzestup v kariéře. „Na jaře jsem získal s Duklou svůj první extraligový titul a následně jsem dostal šanci v nároďáku. Ve Světové lize jsme hráli i doma v Liberci, takže šlo o velký svátek. Stejně tak jsem si pak zahrál proti Japonsku v Opavě, kde jsem začínal s volejbalem,“ liboval si Janouch.

Dukla Liberec bude obhajovat titul v extralize a událostí sezóny bude šest zápasů v základní skupině Ligy mistrů. Los přisoudil českému šampionu za soupeře polský Belchatow, belgické Roeselare a slavný italský klub Macerata, který nyní vystupuje pod názvem Civitanova. Hraje se systémem doma-venku každý s každým od počátku listopadu 2015 do konce ledna 2016. A dějištěm domácích zápasů českého volejbalového mistra bude Home Credit Arena, která je domovským prostředím extraligových hokejistů Liberce.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře