Konkurence je potřebná a bojujeme o místo, vyhlíží obránce David Kajínek novou sezónu

David Kajínek. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
David Kajínek. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Prosadit se do užšího kádru osmi obránců pro extraligovou sestavu a zúročit narůstající zkušenosti. Takové předsevzetí si dává do nové sezóny hokejový obránce David Kajínek, který patří do kádru Bílých Tygrů z Liberce. „Konkurence v týmu je potřebná. Nikdo nemá nic jistého, bojujeme o místo,“ říká bek na prahu nadcházejícího ročníku.

Reklama

Jak dlouho už působíte ve špičkovém hokeji?

Je to moje pátá nebo šestá sezóna v extralize v dresu Liberce, když souběžně jsem startoval i za libereckou farmu v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Někdy bylo v extralize víc zápasů, jindy méně. Ale myslím, že každým rokem sbírám poznatky a zkušenosti. U hokejistů hodně záleží herní vytížení i podle toho, jestli jim drží zdravíčko.

K Bílým Tygrům máte jako odchovanec klubu jistě osobitý vztah. Jste libereckým srdcařem?

Víceméně jsem v klubu vyrostl, jsem tady doma. Od juniorů jsem se dostal až do áčka. Takových je nás pár, ze současného složení ještě Michal Bulíř a Petr Ulrych.

Do Liberce ale průběžně přicházejí i zvučné posily. Jak se adaptují?

Martin Ševc, Michal Birner i Michal Řepík jsou protřelí ze soutěží v zahraničí. Ale zároveň to jsou dobří kluci do kabiny. V každém celku je zdravá rivalita, ale to ke sportu patří. Všichni chtějí hrát.

Stanovili jste si postupné cíle?

Nejprve se hodláme probojovat do základní skupiny Ligy mistrů, a pak dobře odstartovat do extraligy. Uvidíme, jak to bude vypadat. V extralize budeme bojovat, abychom se dostali do play-off. To je základní úkol.

Načerpali jste fyzičku v letní přípravě? Byla odlišná od předešlých let?

Projevil se přínos nového kondičního trenéra Aleše Pařeze. Vnesl moderní styl. Příprava byla hodně zaměřená na sílu a rychlost. Většinou se cítíme výborně, pokud mohu hovořit i za ostatní hráče.

V extralize působí i rozhodčí Kajínek. Je to váš příbuzný?

Ano, můj starší bratr. Loni nám pískal asi šest zápasů za sezónu, ale člověk ani přesně neví, kdo je ze sudích na ledě (úsměv).

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře