Každý zápas v Lize mistrů má význam, tvrdí trenér Michal Nekola

Trenér Michal Nekola. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Trenér Michal Nekola. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Náročný, ale zároveň atraktivní program mají během ledna a února volejbalisté Dukly Liberec. Dominují mu pochopitelně zápasy v Lize mistrů, ale stranou nezůstává ani česká extraliga. V ní Liberečtí obhajují mistrovský titul. „Chceme jít do play off z co nejlepší pozice,“ vystihuje trenér Michal Nekola cíl aktuálního snažení Dukly.

Reklama

Liberečtí fanoušci prožívali ve druhé polovině prvního měsíce nového roku doslova volejbalové svátky.

Dá se to tak hodnotit. V Home Credit Areně jsme hostili v Lize mistrů tým Berlína a posléze hned v domácí hale lídra extraligy Kladno. Prostě to byly dva parádní zápasy během několika dní. Samozřejmě Berlín ukázal svoji kvalitu, ale výborný volejbal přinesl i souboj s Kladnem, v němž jsme sice vyhráli, ale i soupeř podal dobrý výkon.

Co pro liberecký klub znamená start v Lize mistrů?

Ostatní týmy v naší skupině jsou extrémně silní. Pro nás z toho plyne poznatek, že musíme být naprosto koncentrovaní na každý míč. I když prohráváme, z psychologického hlediska je důležité, abychom bojovali po celý zápas. Byť výsledky nejsou úspěšné, Liga mistrů má pro Duklu velký význam už kvůli samotné účasti mezi dvaceti nejlepšími evropskými kluby. Je s tím spojené i cestování, navíc běží extraliga, ale to obnáší vrcholový sport.

Po odvetě v Berlíně hostíte 15. února italský celek Civitanova. Co od souboje očekáváte?

Civitanova je favoritem skupiny. Potvrzuje stabilní výkonnost, když zvítězila i v Polsku.

Do konce základní části extraligy zbývá několik kol. S čím do nich půjdete?

Chceme se hlavně soustředit na vlastní výkony. A vyvarovat se výkyvů, jako nás potkal například na půdě ČZU Praha, kde jsme ztratili tři body. Do play off opravdu není daleko a usilujeme o to, abychom do něj šli z co možná nejlepší pozice. Momentálně bojujeme o třetí místo.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře