Každé vítězství bereme a chceme uspět i v Evropě, tvrdí liberecký Josef Šural

Josef Šural. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Josef Šural. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Ofenzivní fotbal, který bavil diváky. Takovým stylem se prezentoval FC Slovan Liberec v úvodu rozbíhající se sezóny. A zásluhu na tom má i útočník Josef Šural, který se podílel proměněnou penaltou na vítězství libereckého týmu nad Mladou Boleslaví 4:2. Jeho gól vlastně odstartoval aktivní hru Slovanu, jehož čekají další náročné zápasy včetně Evropské ligy!

Reklama

Co říkáte na výhru v prvním ligovém kole?

Každé vítězství bereme. Vzadu, co se týče defenzivy, jsme chtěli uhrát zápas v klidu a bez nervů. Nakonec z toho byly zasloužené tři body, i když jsme dostali dva góly. Důležitým momentem se ukázalo, že jsme rychle vyrovnali, když Bartošák výborně vletěl do souboje s brankářem a byla z toho penaltová situace. Povedlo se mi skórovat, což nás nakoplo.

Váhal jste, jestli máte zahrávat pokutový kop?

Ne, je nás určených víc, ale věřil jsem si. Vzal jsem to na sebe. Příště třeba může kopat někdo jiný.

Co ale v konečném důsledku rozhodlo o výsledku?

Zlepšili jsme pohyb i zvýšili důraz. Možná Boleslavi trochu došly síly a ve druhém poločase jsme dobře kombinovali a snažili se držet míč. To se nám dařilo.

Čemu přisuzujete skutečnost, že na začátku sezóny předvádíte pohledný fotbal?

Po letní přípravě jsme se těšili na první kolo. Všimli jsme si, že hodně týmů hraje docela otevřeným způsobem, padá hodně gólů. Na start ligy je to dobře, takové prvky mají lidi rádi. Snad nám diváci budou fandit i dál.

Můžete obnovit osvědčenou spolupráci s útočníkem Michaelem Rabušicem, který se vrátil do Liberce z Itálie. Dokonce jste předvedli už jednu společnou akci.

Nahrával jsem Rambovi, jak mu říkáme, a on poslal míč do sítě. Mohl zase slíznout smetanu, ale asi tam byl ofsajd v momentě přihrávky, takže gól neplatil. Škoda, že to nevyšlo. Ale sezóna se teprve rozjíždí a třeba nám to vyjde v příštím zápase.

Slovan Liberec absolvuje koncem července a o týden později dva duely předkola Evropské ligy s izraelským soupeřem.

Asi by bylo nejlepší vyhrát doma o dva góly a neinkasovat. Chceme postoupit.

ČTĚTE:  Trpišovského vize: vybudovat v Liberci silný celek

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře