Kapitán Aleš Správka: Oslavy byly perfektní, ale myslíme na novou sezónu

Aleš Správka. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Aleš Správka. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Oslavy mistrovského titulu volejbalistů Dukly Liberec jsou minulostí, o slovo se pomalu hlásí nová sezóna. A v ní bude nejlepší český celek z posledních let obhajovat prvenství v extralize. K tahounům týmu by měl znovu patřit kapitán Aleš Správka, který se poctivě připravuje na svoje další extraligové účinkování.

Reklama

Jaká je nálada v libereckém celku po jarním triumfu ve volejbalové extralize?

Oslavy byly perfektní. Povedlo se nám vyhrát ligu i Český pohár. Samozřejmě na to rádi vzpomínáme. Ale je tady znovu podzim a s ním i tradiční tréninkové období. Odešli Jakub Vencovský, Adam Zajíček a Ondřej Fučík, nahradili je noví hráči.

Poprvé v rámci přípravy jste se představili na domácím turnaji v hale Dukly Liberec.

Turnaj uspořádal klub kvůli sponzorům. Je to každoroční akce, i když letos jsme nebyli kompletní, jelikož několik našich hráčů absolvuje dlouhodobou přípravu s reprezentací. Na turnaji si proto zahráli i kluci, kteří jinak nedostávají tolik příležitostí. Jsme v plné přípravě a je dobré, když si můžeme znovu zkusit hru na palubovce.

Je obhajoba titulu velkou motivací a závazkem?

Osobně si myslím, že budeme mít možná slabší začátek vzhledem k tomu, že se sejdeme v optimálním složení až těsně před startem extraligy. Ale poté bude snad dostatek času, abychom se dali dohromady pro play off.

Jak se těšíte na svou další sezónu ve vrcholovém volejbale?

Je mi sedmatřicet let. Ligu jsem začal hrát v osmnácti, takže načínám devatenáctou sezónu. Člověk ale není stroj, pomalu budu končit.

Můžete mít však inspiraci u spoluhráče Lubomíra Staňka, který je o tři roky starší, než vy. A stále zůstává oporou Dukly.

Luboš je v tomto směru výjimečný. Záleží, jak funguje tělo.

Není čekání na extraligový start příliš dlouhé?

Měli jsme v létě měsíc volno a liga začíná až v polovině října 2016. Volejbal je dost technickým sportem a hráči potřebují během přípravy hodně pracovat s míčem, aby se dostali do tempa a do herního rytmu.

V listopadu 2016 pak vstoupíte do kvalifikace o Ligu mistrů.

Náš soupeř vzejde ještě z předkola a bude to vítěz duelů mezi celky z Běloruska a Finska. A teprve pak přijde na řadu naše vystoupení proti lepšímu týmu ze zmíněné dvojice. Půjde o postup do základní skupiny Ligy mistrů, kam bychom se rádi dostali a zopakovali tak loňskou účast.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře