Jsem rád, že mohu sbírat zkušenosti v dospělém fotbale, říká jablonecký Martin Nový

Obránce Martin Nový. Foto: archiv MojeJablonecko.cz
Obránce Martin Nový. Foto: archiv MojeJablonecko.cz

Neratovice/Jablonec - Na novou sezónu v dresu fotbalového Jablonce se připravuje mladý obránce Martin Nový, který zamířil na sever Čech na hostování z pražské Sparty. A po přípravném utkání v Neratovicích, kde Jablonec odehrál duel proti Tatranu Prešov, se podělil o své dosavadní dojmy z Jablonce.

Reklama

Jak hodnotíte přípravný duel s Tatranem Prešov, který jste porazili 3:0?

Prešov je nováčkem slovenské nejvyšší soutěže a bylo znát, že byl přece jen horší než Bohemians 1905, s kterými jsme hráli předtím. Ale určitou kvalitu měli a byla to pro nás dobrá prověrka.

V jaké fázi přípravy se nacházíte?

Máme za sebou kondiční soustředění, nyní ještě pracujeme na kondici, ale zapojujeme do přípravy i míč a hrajeme přípravné zápasy. Také nás čeká soustředění v Rakousku. Osobně jsem už za Jablonec odehrál poločas proti Neugersdorfu a Bohemce.

Jak se těšíte na soustředění do Rakouska?

V Rakousku jsem osobně ještě nebyl a v zahraničí s ligovým týmem také ne. Takže nevím, co od toho očekávat. Budeme se sehrávat a snad se dobře připravíme na sezónu.

Jaké máte dojmy z Jablonce po svém příchodu ze Sparty?

Znám Matěje Hybše, Matěje Hanouska a Matěje Končala. Jsou to mí vrstevníci, buď jsem hrál proti nim v roli soupeře nebo jsme spolu působili v dorostu. V Jablonci se mi líbí a byla výhoda, že jsem tu už někoho znal.

V Jablonci jsou i zkušení hráči, například Petr Jiráček. Lze se od něj něčeho přiučit?

To je jasné, v Jablonci je řada zkušených fotbalistů, já jsem naopak nováček. Takže se od těchto kluků učím.

Přicházíte ze Sparty, naposledy jste ale hrával v druholigové Vlašimi...

Z Vlašimi jsem se vrátil zpět do Sparty a ta mě poslala do Jablonce. Sparta má širokou mládežnickou základnu, takže jsem rád, že mohu naskočit do dospělého fotbalu.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře