Jsem rád za šanci v Liberci, vykládal po výhře v Teplicích Radim Breite

Radim Breite. Foto: archiv FC Slovan Liberec
Radim Breite. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Teplice - Fotbalový Slovan Liberec poprvé vyhrál v lize od roku 2005 v Teplicích a spolehlivým výkonem se na tom podílel i záložník Radim Breite, který do kádru Slovanu zamířil v zimě paradoxně právě z Teplic, které nyní Liberec přehrál 3:0.

Reklama

Takhle jasné vítězství čekal málokdo. Jak hodnotíte výhru 3:0 nad Teplicemi?

Hráli jsme to, co jsme si řekli před zápasem a k utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně. Stejně jako předtím s Jabloncem. Zvládli jsme to skvěle a jsme rádi za vítězství.

Po Jablonci jste předčili i Teplice a na jaře jste získali šest bodů. Je to dobrý vstup do druhé části sezóny?

Vstup do jara můžeme hodnotit pozitivně, ale máme za sebou tři jarní kola a ještě jich jedenáct zbývá. Chceme se držet nahoře a nadále pravidelně sbírat body.

Na podzim jste působil právě v Teplicích. Byl to pro vás speciální zápas?

Ani ne. Prostě došlo k mému přesunu do Liberce, to je fotbal. Nyní bojuju za Liberec, chci být týmu prospěšný a jsem rád, že se nám zatím daří.

Do Liberce jste šel z Teplic výměnou za Daniela Soungoleho, který se paradoxně na vás ve druhém poločase vyfauloval a dostal červenou kartu. Takže i v tomto souboji jste vyhrál...

Tak to neberu. Jsem rád hlavně za výhru a to, že mě fauloval Soungole, je náhoda.

Ve druhé půli jste mohl také sám skórovat, po vaší střele měl gólman Chudý obtíže s vyražením míče na roh...

Vystřelil jsem poměrně z dálky, ale střela mi sedla a gólman musel udělat zákrok. Hlavní je to, že jsme pak ještě přidali dva góly a dokráčeli k vítězství. Je jedno, kdo branku vstřelí.

Jak si pochvalujete angažmá pod koučem Trpišovským?

Každý trenér má jiný systém a praktiky. Liberec hraje trochu jinak než Teplice, kde jsem působil předtím. Hráči si nemohou moc vybírat, musí se přizpůsobit týmu, kde zrovna hrají. Prostě jsem zamířil do Liberce a jsem rád, že se dostávám na hřiště.

S Liberecem také atakujete pohárové pozice, zatímco Teplice hrají v tabulce dole. Asi je pro psychiku fotbalisty lepší hrát nahoře, že?

Samozřejmě se celému mančaftu lépe dýchá, když se v tabulce držíte nahoře. Zažil jsem boj o záchranu ve druhé lize a samozřejmě nyní pro mě i pro spoluhráče je situace lepší, když bojujeme o třetí místo. 

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře