Jsem nadšený z diváckého zájmu o Slovan, přiznává trenér Jindřich Trpišovský

Jindřich Trpišovský. Foto: archiv FC Slovan Liberecz
Jindřich Trpišovský. Foto: archiv FC Slovan Liberecz

Liberec - V Synot lize fotbalisté Slovanu Liberec ještě neprohráli, mají před sebou Podještědské derby v Jablonci a play-off o Evropskou ligu. Tedy dost důvodů k tomu, aby se trenér Jindřich Trpišovský vyjádřil k dosavadnímu průběhu sezóny i k vyhlídkám do nejbližšího období. „Vážíme si také přízně diváků,“ podotkl liberecký kouč.

Reklama

Pondělní ligovou dohrávku (10.8.2015) s pražskou Duklou sledovalo v Liberci 7 100 příznivců. Co říkáte na tak vysokou návštěvu? Vždyť prázdninové týdny jsou v plném proudu a navíc se hrálo v netypický všední den!

Jsem nadšený. Atmosféra byla fantastická. Jsme rádi, že lidi přišli a o to víc mě může mrzet, že jsme jim nenabídli vítězství. Při remíze 1:1 to byl oboustranně atraktivní fotbal a hráli jsme to, co pár dní předtím při poháru v Izraeli. Fanoušci si zasloužili od nás výraznější odměnu a musím jim i touto cestou poděkovat za přízeň.

Co vás vedlo ke změně na postu brankáře? Po Tomáši Koubkovi poprvé v lize nastoupil za liberecký Slovan Václav Hladký.

Brankářská výměna v tomto složení byla plánovaná. Celkově máme tři vyrovnané brankáře. Momentálně tvoří dvojici Koubek s Hladkým, což je dáno i zdravotním stavem vzhledem k absenci Lukáše Hrošša. Každý z gólmanů má svoje přednosti. Hladký si proti Dukle šanci zasloužil za to, jak v týmu pracuje. A potvrdil, že je výborným brankářem.

V neděli 16. srpna 2015 vás osobně i řadu nových libereckých hráčů čeká první derby se sousedním Jabloncem. Jak se k tomu stavíte?

Vnímám realitu i respekt mezi oběma kluby. Ale neměl jsem čas nad tím uvažovat. Minulý týden jsme se soustředili na pohárovou odvetu v Izraeli a po návratu hned na zápas s Duklou. V tomto týdnu se už připravujeme na zápas v Jablonci. Předpokládám, že s blížícím se výkopem se bude zdravé odhodlání stupňovat. Pokud jde o mě, na derby v Jablonci se samozřejmě těším. A doufám, že budeme mít převahu fanoušků i v jabloneckém hledišti.

Vyhlásíte konkrétní cíl?

Našim příznivcům bych chtěl slíbit, že uděláme maximum pro nejlepší výsledek a přivezeme i pro ně tři body do Liberce. To by byla vzpruha i pro následný zápas play-off o Evropskou ligu proti Hajduku Split.

Reklama

Hodnocení

3.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře