Je to atypická příprava na obhajobu, uznává liberecký Vladan Merta před sezónou

Voljebalisté Dukly, archivní snímek. Foto: archiv vkdukla.cz
Voljebalisté Dukly, archivní snímek. Foto: archiv vkdukla.cz

LIBEREC - Naprosto atypickou podobu má příprava volejbalistů Dukly Liberec na obhajobu mistrovského titulu v extralize. A to z toho důvodu, že hlavní trenér týmu Michal Nekola i čtyři opory současného a rovněž budoucího ligového kádru absolvují soustředění a zápasy s českou reprezentací a k libereckému družstvu se připojí až těsně před startem extraligy.

Reklama

Liberecký kouč Michal Nekola je totiž asistentem trenéra reprezentace ČR, v níž figurují i hráči Dukly Jakub Veselý, Jakub Janouch, Jan Galabov, Libor Leikep. Navíc Tomáš Kriško byl se slovenskou reprezentací a polský internacionál v libereckých službách Adrian Patucha není zcela zdravotně v pořádku.

Přípravu libereckého týmu tak vede asistent Vladan Merta. „Je to hodně specifická situace. Většinou jsme v minulých letech měli i přes léto k dispozici dvanáct až čtrnáct hráčů. Letos je to takový experiment, docela dost zajímavý. Odchody několika hráčů jsou uzavřenou kapitolou, musíme to uhrát bez nich,“ konstatoval zastupující trenér, který ale nemá k nasazení a tréninkům zbytku kádru výhrady.

„Doufejme, že všechno zvládneme. Kluci, kteří jsou v Liberci, k přípravě přistupují jako by tady byl kompletní kádr. Až na menší zdravotní problémy program probíhá v pohodě. Příprava není jen o zápasech, takže nedostatek hráčské konkurence nemá negativní vliv. Absolvovali jsme v domácí hale turnaj za účasti dalších extraligových celků Ústí nad Labem, ČZU Praha, Aero Odolena Voda a juniorských reprezentací Česka a Německa,“ přiblížil zastupující trenér náplň týmu z konce srpna 2016.

Merta je i v kontaktu s hlavním trenérem Michalem Nekolou, který má povinnosti u reprezentace v rámci soustředění v Jablonci nad Nisou. Přesto se Nekola i v jediný den volna reprezentačního výběru přišel podívat do Liberce na zápas Dukly na nedávném turnaji. I to svědčí o vzájemné spolupráci, kontinuitě a profesionalitě libereckých trenérů.

„V podstatě máme půlku ligového kádru v národním týmu a ostatní hráči trénují v klubu. Snažíme se pracovat tak, aby se rozdělení družstva nijak výrazně neprojevilo. Až se sejdeme na začátku října v Dukle, budeme mít snad nějaký čas na sehrání a doladění formy. Tím, že je liberecký základní kádr prakticky pospolu tři roky, máme na co navazovat,“ dodal Vladan Merta.

Extraliga začíná v polovině října 2016 a pikantní úvod obstará repríza jarního extraligového finále mezi Duklou Liberec a VK Brno.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře