Jablonečtí chtějí stabilizovat výkonnost a pozlobit favority

Ilustrační smímek. Foto: archiv FK Jablonec
Ilustrační smímek. Foto: archiv FK Jablonec

JABLONEC - S vědomím, že minulá sezóna nepatřila v klubové historii k nejúspěšnějším, zahajují fotbalisté FK Jablonec nový soutěžní ročník v první lize. A tudíž je jejich cílem stabilizace herní výkonnosti. Vyplynulo to i z předsezónního vyjádření zástupců vedení klubu i trenéra na prahu podzimní sezóny.

Reklama

„Vycházíme z toho, že chceme napravit výkyvy z loňska. Tak, aby činnost jabloneckého fotbalu probíhala bez turbulencí. Naší snahou je stabilita týmu. Vše se bude odvíjet od zdravotního stavu širšího kádru,“ uvedl výkonný ředitel Petr Flodrman.

Uvědomuje si, že Jablonec momentálně nedosahuje parametrů elitních českých klubů. „Přesto se pokusíme pozlobit špičková čtyři mužstva, která mají velmi silné hráčské výběry a jsou finančně zajištěné,“ podotkl klubový šéf.

Na severu Čech se podařilo udržet klíčového záložníka Michala Trávníka. „O tom, že by na něj mohly přijít nějaké nabídky, jsme spíš registrovali informace z médií. Konkrétní jednání se nekonala ani se neobjevily částky, které by byly zajímavé pro hráče a jeho smlouvu směrem do budoucnosti,“ glosoval Flodrman údajný zájem o Trávníka.

Trenér Zdeněk Klucký připomněl, že tým se připravoval nejprve v domácích podmínkách už od 19. června. „Využívali jsme posilovnu, běhali jsme v Srnčím Dole, trénovali na hřišti ve Mšeně. Tréninkové hřiště ve Vrkoslavicích je po tuhé zimě v rekonstrukci a nedalo se použít. Na soustředění v Rakousku jsme odehráli tři zápasy. Dva jsme prohráli, ale jen vyloženě vlastními chybami. Věřím, že se jich vyvarujeme v lize,“ uvažoval kouč.

V kádru Jablonce došlo na poslední chvíli k menším změnám. Stoper David Lischka sice absolvoval s týmem přípravu, ale nakonec byl uvolněn na hostování do MFK Karviná. Jelikož v minulé sezóně hostoval v druholigových týmech Baníku Ostrava a Varnsdorfu, měla by ho v karvinském dresu čekat prvoligová premiéra.

Novou tváří je naopak pravý obránce Tomáš Holeš, který na jaře sestoupil s Hradcem Králové z první ligy. Přestup do Jablonce je jeho první změnou v kariéře. „V Hradci jsem toho odehrál dost, ale myslím si, že možnost trénovat a pak i snad hrát za Jablonec je pro mě posunem,“ svěřil se Tomáš Holeš.

„Chceme být nepříjemní pro každého soupeře. Pokud dokážeme odstranit chyby z minulých zápasů, měli bychom mít naději na dobré výsledky,“ nastínil záměry kapitán mužstva Tomáš Hübschman.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře