Jablonecký trenér Šilhavý si pochvaluje novou posilu Karavajeva

Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Jablonec n/N. - Třebaže v průběhu jara vysílali představitelé fotbalového FK Jablonec náznaky, že vedení klubu hodlá v letní přestávce přivést jen několik nových hráčů k dotvoření stávajícího kádru, nakonec trenér Jaroslav Šilhavý přivítal docela početnou skupinku posil! I díky tomu jeho tým půjde do nové sezóny s cílem bojovat o špičku ligové tabulky a hodlá se prosadit i v náročné kvalifikaci o Evropskou ligu.

Reklama

Hned na startu letní přípravy se hlásili v Jablonci útočníci Tomáš Wágner a Stanislav Tecl i několik navrátilců z hostování, jako Vukadin Vukadinovič z pražské Slavie, Pavel Moulis z Příbrami, Vojtěch Kubista z MFK OKD Karviná. Moulis ale po několika dnech přestoupil do Sigmy Olomouc.

Postupně do kádru přibývali další noví hráči. Jablonec získal záložníka Michala Trávníka z 1. FC Slovácko. Jeho přestup se realizoval bezprostředně po skončení účasti české reprezentace na mistrovství Evropy „jedenadvacítek“ v Praze, kde Trávník vystupoval ještě jako fotbalista Slovácka, aby vzápětí nastoupil krátkou dovolenou před stěhováním do Jablonce.

Velmi úspěšný debut v jabloneckém dresu prožil při zápase s německým FSV Frankfurt n. M. během rakouského soustředění severočeského celku ruský obránce Vjačeslav Karavajev. Přišel na hostování z velkoklubu CSKA Moskva, ale naposledy hrál za pražskou Duklu, kde rovněž hostoval. V minulém ročníku odehrál v české lize devětadvacet ze třiceti utkání a byl oporou Pražanů. Jeho výhodou je, že český fotbal již poznal z vlastní zkušenosti.

Trenér Jaroslav Šilhavý si ruského fotbalistu pochvaloval před zástupci médií už při soustředění v Rakousku: „Už v prvním zápase Karavajev potvrdil to, co jsme o něm věděli. Je moderním typem rychlostně vybaveného krajního obránce. Prioritní při jeho příchodu byla představa, že by se mohl stát vhodnou alternací na pravé straně obrany ke Španělu Romerovi. Ale Karavajev naznačil, že má parametry i pro hru na levém okraji obrany. A jelikož náš stabilní levý obránce Filip Novák doléčuje zranění a není jistota, že stihne od 25. července začátek ligy, dá se s Karavajevem počítat okamžitě i na tento post.“

Přišel i brankář Bárta z Olomouce

Jablonečtí splnili i záměry ohledně získání dalšího brankáře do mužstva. K Vlastimilu Hrubému a Michalu Špitovi přibyl Michal Bárta z Olomouce. Byť přišel z hanáckého klubu, svých dosavadních pětadvacet prvoligových startů si připsal za Baník Ostrava. Zdá se, že FK Jablonec může disponovat kvalitním brankářským týmem. Špit sice v dubnu 2015 oslavil čtyřicáté narozeniny, ale pořád si drží elán a chuť do fotbalu.

Fanoušci už neuvidí v dresu FK Jablonec záložníka Tomáše Čížka, jenž po skončení smlouvy by měl pokračovat v kariéře v Bohemians Praha 1905. Za jablonecké barvy bojoval v různých obdobích dohromady deset let. A zajímavostí je, že nové angažmá v Bohemce začal právě při soustředění „Klokanů“ v jabloneckých Břízkách. A už v červnu přestoupil Jan Kopic do mistrovské Viktorie Plzeň.

ČTĚTE:  Jablonec uvolnil Kopice do Plzně, ale přivedl útočníky Tecla s Wágnerem

Po neúspěšném hostování v Příbrami se chce Moulis prodrat do kádru Jablonce

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře