Jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý skončil. S ním i celý realizační tým

Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Představenstvo klubu rozhodlo odvolat kompletní realizační tým v čele s hlavním trenérem Jaroslavem Šilhavým z funkce. "Došlo k tomu po skončení podzimní části ligové sezóny a důkladné analýze aktuální situace v A mužstvu FK Jablonec," uvedl Miroslav Pelta.

Reklama

„Po nadmíru vydařeném minulém soutěžním ročníku a úspěšných bojích v předkolech Evropské ligy, kde jsme čelili silným soupeřům, přišly neuspokojivé výsledky v domácí SYNOT lize. Především nás zklamaly výkony a výsledky v utkáních v domácím prostředí, kde jsme za celý podzim dokázali porazit pouze Olomouc a Frýdek-Místek v MOL Cupu,“ zdůvodnil zásadní krok Miroslav Pelta, místopředseda představenstva klubu.

„Kandidátů na post hlavního trenéra je v tuto chvíli několik. Nicméně jednání budou teprve probíhat v nejbližších dnech. V tuto chvíli je tedy předčasné to jakkoliv komentovat,“ doplnil Miroslav Pelta.

Jaroslav Šilhavý působil v Jablonci od června 2014 a v minulé sezóně dosáhlo jablonecké mužstvo pod jeho vedením na rekordní počet 64 bodů. Jeden z nejuznávanějších českých trenérů se podílel na budování zcela nového kádru, který se na konci sezóny 2014/15 radoval z třetího místa v SYNOT lize a z účasti ve finále českého poháru. Pod vedením Šilhavého se Jablonec zařadil mezi TOP trojici českých klubů spolu s Plzní a pražskou Spartou.

Úvod podzimu 2015 se nesl ve znamení úspěšného tažení předkol Evropské ligy. Mužstvu se podařilo vyřadit dánský velkoklub FC Kodaň, čímž dosáhl na největší úspěch Jablonce na mezinárodní scéně. Následně mužstvu unikl jen o chloupek postup do základní skupiny po těsném vyřazení od Ajaxu Amsterdam.

Mezitím se Jablonec jen pomalu rozjížděl v domácí ligové soutěži a díky boji na více frontách přišlo několik zaváhání především na domácí půdě. Z celkem jedenácti pokusů na Střelnici letos Šilhavého svěřenci dokázali vyhrát pouze dvakrát a poslední ztráta bodů při sobotní ligové prohře na Bohemians v posledním podzimním kole se stala již Šilhavému osudnou.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře