Jablonecké obrození. Po blamáži s Příbramí Jablonec trápí favority

Hráči se zdraví před utkáním s diváky. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Hráči se zdraví před utkáním s diváky. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

JABLONEC - S tak bojovnou formou jako v posledních čtyřech zápasech by se třeba Jablonec místo v klidných vodách středu tabulky pohyboval na pohárových pozicích. Pro zelenobílé možná škoda, že sezóna končí, když s jejím závěrem předvádí pohledný fotbal a potrápili už nejednoho favorita soutěže.

Reklama

Jablonec sice z posledních čtyř duelů vytěžil pouze čtyři remízy, trápil ale favority ze Slavie, Plzně, Liberce a naposledy Teplic. A fotbalově to také nebylo vůbec špatné. V Edenu svěřenci kouče Kluckého překvapili perfektním výkonem a málem zvítězili. Doma s Plzní dokázali vymazat dvoubrankové manko, s Libercem to byl fotbal nahoru-dolů se šťastným koncem po pozdní trefě Mehanoviče. A naposledy o Evropskou ligu bojující Teplice "zelení" herně přehrávali, chyběl jen gól.

S výkonem proti Teplicím byl spokojený i jablonecký Vojtěch Kubista. "Hosté zahrozili snad jen při střele Ljevakoviče, kde gólman Hrubý předvedl zákrok sezóny. Jinak jsme měli lepší mezihru, kopali dvanáct rohů, byl to svižný fotbal. K dokonalosti chyběla jen vstřelená branka, a tím pádem vítězství," spekuloval jablonecký záložník.

V závěru sezóny tak Jablonec zase baví. I trenér Klucký může být s herním projevem spokojený. "Hráči se zlepšují. Během sezóny jsme se museli vyrovnat s absencí stoperů, nyní zase útočníků. Ale pokaždé jsme si s tím poradili. Po dlouhé době nastoupil Kysela na kraji obrany. Je to sice stoper, ale chtěli jsme ho vyzkoušet i v jiné pozici. Proti Teplicím hrál dobře, ale víme, že jeho správný post je ve středu obrany," prozradil kouč Klucký.

Zdá se, že po delší době Jablonec zase získává svou tvář a kouč Klucký, který v průběhu ročníku nahradil odvolaného Zdeňka Frťalu, má týmu co nabídnout. Pro Jablonec možná škoda, že sezóna končí.

Alespoň možnost skočit v tabulce před Libercem je stále reálná. "Máme stále motivaci, a když vyhrajeme v Karviné, před Libercem skončíme," dodal Kubista.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře