Jablonec vypadl z Evropy a zužuje kádr. Jako první odešel Novák

Filip Novák. Foto: archiv FK Jablonec
Filip Novák. Foto: archiv FK Jablonec

Jablonec n/N. - Fotbalisté Jablonce vypadli ve 4. předkole Evropské ligy a zmařené miliony za nepostup do základní skupiny EL musí sehnat jinde. Například prodejem hráčů. Den po vypadnutí s Ajaxem Amsterdam uvolnil Jablonec obránce Filipa Nováka do kádru úřadujícího dánského mistra FC Midtjylland.

Reklama

Filip Novák s Mydtjyllandem podepsal čtyřletý kontrakt.

„Filipa si velmi vážím po lidské stránce i pro jeho profesionální přístup. V našem mužstvu patřil mezi opory nejen na hřišti, ale také v kabině byl jedním z hlavních tahounů celého týmu. Pro Jablonec toho odvedl hodně a ne nadarmo se vypracoval až do národního týmu. Je to pro nás velká ztráta, ale ve fotbale už to tak občas chodí, že hráči přicházejí a odcházejí,“ okomentoval Novákův odchod trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Novák v minulé sezóně vstřelil jedenáct ligových branek, což je na krajního obránce velmi nezvyklé.

„Díky Jablonci jsem nakoukl do velkého fotbalu a za to mu patří velký dík. Teď je ale přede mnou nová etapa životní i fotbalová a budu se snažit prosadit i v zahraničí. V jablonecké kabině panuje teď neuvěřitelná parta, Jablonec jako město jsem si také oblíbil, takže se budu vždycky rád vracet. Chtěl bych poděkovat jabloneckým fanouškům a všem, kteří mě po době těch pěti let tady podporovali. Vážím si toho a na Jablonec nikdy nezapomenu,“ řekl nyní už bývalý obránce Jablonce Filip Novák.

ČTĚTE:  Skvělý večer. Liberec postupuje do Evropské ligy, Jablonec s Ajaxem nezklamal

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře