Jablonec uvolnil Kopice do Plzně, ale přivedl útočníky Tecla s Wágnerem

Stanislav Tecl. Foto: reprofoto TV Střelnice
Stanislav Tecl. Foto: reprofoto TV Střelnice

Jablonec n/N. - Na startu letní přípravy posiluje fotbalový celek FK Jablonec svou útočnou fázi. Na přestup z Plzně přicházejí do týmu trenéra Šilhavého dva ostřílení forvardi Stanislav Tecl a Tomáš Wágner. Do Plzně se naopak stěhuje záložník Jan Kopic.

Reklama

„Chtěli jsme posílit především v útoku, kde jsme v minulé sezóně cítili určité rezervy. Oba útočníci byli na našem seznamu delší období a stáli jsme o příchod alespoň jednoho z nich. Nakonec se nám podařilo přivést z Plzně oba dva,“ pochvaluje si generální ředitel klubu Petr Doležal.

Na základě vzájemné dohody mezi oběma kluby nebudou sděleny ani komentovány podrobnosti transakce včetně ceny navzájem nesouvisejících transferů. Tomáš Wágner i Stanislav Tecl podepsali kontrakt v Jablonci na tři roky, tedy do 30. června 2018.

Oba útočníci mají i přes svůj mladší věk bohaté ligové i mezinárodní zkušenosti. „Příchodem Tecla s Wágnerem jsme výrazně zkvalitnili naši ofenzivní sílu a pevně věříme, že nám v následujících letech pomohou k vytouženým cílům. Oba dva mají čich na branky a slibujeme si od nich, že nám zkvalitní finální fázi a zlepší produktivitu. Navíc ze svých předchozích působení jsou již zvyklý hrát pod tlakem nejen na čelních příčkách tabulky ale i v evropských pohárech,“ slibuje si od nových posil hlavní trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Příchod Stanislava Tecla na sever Čech zprostředkovala společnost ISM a její šéf Pavel Paska celou transakci kvituje. „U Standy byla změna dresu nezbytná poté, co v Plzni nedostal žádnou šanci. Věříme, že to bude znamenat restart kariéry,“ řekl k přestupu Tecla do Jablonce Pavel Paska.

Do mistrovské Viktorie Plzeň odchází záložník Jan Kopic. Současný reprezentant strávil v zelenobílém dresu čtyři sezóny, odehrál v něm 115 ligových utkání, vstřelil 23 branek a stal se vítězem Poháru FAČR. „Honza patřil v Jablonci dlouhá léta k oporám. Za jeho služby, které odvedl Jablonci, mu patří velký dík. Nicméně chtěl své kariéře dodat nový impuls. Do Plzně ho lákala vidina Ligy mistrů,“ uvedl k odchodu Kopice generální ředitel Petr Doležal.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře