Ivánku, kamaráde! Pelta do Jablonce angažoval Ivana Horníka

Ivan Horník. Foto: jihoceskyfotbal.cz
Ivan Horník. Foto: jihoceskyfotbal.cz

Jablonec - Konec Galacticos, odvolaný celý realizační tým včetně ředitele Doležala. Velký čáp Miroslav Pelta, majitel fotbalového Jablonce, udělal ve svém klubu pořádný řez.

Reklama

Osmé místo po podzimní části SYNOT ligy je pro klub formátu ambiciózního Jablonce jen velmi slabé umístění. Pád do ligového průměru už odskákal trenér Jaroslav Šilhavý včetně svých asistentů. Skončil i generální ředitel Doležal. Také lze počítat s odchody některých hráčů.

Nového kouče Jablonec ještě nemá, zato už oznámil jméno sportovního manažera. A je jím "provařený" Ivan Horník, klíčová postava korupční aféry z roku 2004.

V jednom fotbalovém klubu se tak stanou kolegy dva funkcionáři a autoři legendárních hlášek, které později ztvárnili komici Čtvrtníček s Lábusem ve hře "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit." Cinklé Peltovo jaro tak doplní Horník, který měl desetiletý zákaz působení ve fotbale.

Na druhé straně je ale Horník schopným funkcionářem, který mnohokrát prokázal své kvality. Za dob působení ve Viktorii Žižkov pražský klub několikrát patřil na špici první ligy a hrál i v evropských pohárech. Žižkovu pomáhal i letos na jaře, kdy ekonomicky zbídačený klub nakonec skončil na 4. místě Fotbalové národní ligy a pošilhával po postupu. Nakonec byl ale ze soutěže vyřazen.

Po konci trestu ještě Horník krátce působil i v tehdy třetiligovém Chomutově.

Miroslav Pelta také mění klubové plány. Pod přezdívkou "Galacticos" se Jablonec v tříletém plánu měl pokusit o zisk titulu a postup do základní skupiny evropského poháru. Už po polovině vytyčeného období Pelta ale vystřízlivěl. Jablonec si chce nyní hráče vychovávat z vlastních řad a hledat šikovné talenty i třeba v nižších soutěžích a zabudovávat je do nejvyšší soutěže. I to bude mít na práci Ivan Horník.

ČTĚTE:  Jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý skončil. S ním i celý realizační tým

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře