Hrdina z tygří branky: Titul jsem si vymodlil, říká gólman Ján Lašák

Brankář Ján Lašák. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Brankář Ján Lašák. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Jedním z hrdinů posledních dní se stal liberecký hokejový brankář Ján Lašák, který v brance dovedl Bílé Tygry k historickému titulu. Bývalý gólman Nashvillu Predators už vyhrál titul v roce 2005 s Pardubicemi, na ten další musel čekat jedenáct let.

Reklama

A také se nemusel dočkat vůbec, protože před lety zamířil z Pardubic do slovenských Košic, kde se mu nevedlo a pomalu se už chtěl loučit s kariérou. Nakonec zakotvil v Liberci a Severočechy dovedl k senzačnímu titulu.

"Musel jsem si počkat dlouhou dobu, přece jen od titulu s Pardubicemu uplynulo mnoho sezón. Když jsem přišel do Liberce, modlil jsme se, abychom vyhráli titul a vyšlo to už po dvou letech," připomněl svůj příchod do tygří branky v roce 2014.

"Je tu spousta lidí, kteří si titul zaslouží. Majitel do toho dává hodně času a energie. Masér Jurka slavil 70. narozeniny a ještě nezažil finále. Realizační tým, trenéři, fanoušci, všichni si to zaslouží. Bylo úžasné hrát v plné hale před 17 tisíci diváky," rozplýval se Lašák a připomněl báječnou atmosféru v pražské O2 areně během šestého finálového zápasu.

Lašák byl klíčovou postavou Liberce, ale třetí duel na Spartě se mu nevydařil a čtvrtý zápas začal na střídačce. Nakonec se ale triumfálně vrátil do branky pro pohár. "Chtěl jsem samozřejmě chytat, ale šel jsem do kabiny, rozdal nějaké rady, chtěl jsem týmu pomoct. Chtěl jsem, abychom získali titul, i kdyby to měl dochytat Marek Schwarz, tak bych mu to přál," nastínil Lašák.

Podobnou jízdu Tipsport extraligou může Lašák zažít i v nadcházejícím ročníku. V klubu bude pokračovat. Fanoušci se tak mohou těšit na to, jak se Bílým Tygrům bude dařit v další sezóně.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře