Hra na dva útočníky mi vyhovuje, tvrdí jablonecký Martin Doležal

Martin Doležal. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Martin Doležal. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Jablonec n/N. - Fotbalisté Jablonce zaznamenali v posledních třech kolech první ligy naprosto odlišné statistiky, co se týče bodových zisků, vstřelených či inkasovaných branek. O nevyzpytatelnosti jejich výkonů svědčí postupně remíza 0:0 v pražském Edenu se Slavií, debakl 1:6 na pražské Julisce s Duklou a domácí výhra 3:1 nad Slováckem.

Reklama

Hlavním mottem pro duel se Slováckem byla snaha o odčinění předešlého kolapsu. „Jestli se dá brát vítězství jako reparát, to nevím. Pravdou je, že na Dukle jsme předvedli katastrofální výkon, kdy se nám nic nepovedlo,“ zamyslel se jablonecký útočník Martin Doležal. Nastoupil v útoku společně se Stanislavem Teclem a oba vstřelili po gólu. „Trenér se rozhodl hrát na dva útočníky. Se Standou nám to docela šlo. Celkově jsme dostali Slovácko pod tlak, vyhrávali jsme osobní souboje. Měli jsme spoustu šancí. Naše vítězství mohlo skončit i větším rozdílem,“ usoudil Doležal.

Právě dvojice Tecl-Doležal patří k nejlepším střelcům mužstva. Tecl dal sedm a Doležal pět gólů. Stejný počet má na svém kontě i krajní záložník Lukáš Masopust, který proti Slovácku rovněž skóroval.

Jestliže ofenzivní hráči se starají, nebo by se měli starat o produktivitu, cítí svou zodpovědnost za výkony týmu i brankáři. Proti Slovácku dostal mezi jabloneckými tyčemi přednost Vlastimil Hrubý, který až dosud na jaře plnil roli náhradníka nebo dokonce až třetího gólmana mužstva za Michalem Bártou. Hrubý si ale nervozitu nepřipouštěl, byť nastoupil v lize poprvé od listopadu 2015.

„Kromě momentu, kdy jsem inkasoval jediný gól, na mě moc střel nešlo. Něco odvrátili obránci a při hlavičce hostujícího hráče, který mě chtěl asi přehodit, jsem vysoký míč chytil. Řešil jsem snad ještě nějaké dva nebo tři centry. Celkově byl rozhodující výkon celého týmu, výhra 3:1 - to je krásný výsledek,“ popsal Hrubý svůj návrat do ligové branky.

Do konce ligové sezóny zbývají Jablonci čtyři zápasy. „Uděláme maximum, abychom je zvládli. Přál bych si už v brance zůstat, ale hlavní je to, co bude nejvíc prospěšné mužstvu,“ zakončil jablonecký brankář.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře