Hokejový útočník Vladimír Svačina si příchod do Liberce pochvaluje

Vladimír Svačina. Foto: archiv HC Vítkovice
Vladimír Svačina. Foto: archiv HC Vítkovice

LIBEREC - Zásadní proměnou, co se týče domácího hokejového prostředí, prochází útočník Vladimír Svačina. Celou svou dosavadní kariéru v české extralize spojil s Moravskoslezským krajem, když po řadě let strávených v dresu HC Vítkovice absolvoval minulý ročník v barvách HC Oceláři Třinec. Jenže od 18. července 2016 se zapojil do přípravy s mistrovským týmem z Liberce! Přišel totiž na roční hostování.

Reklama

Vladimír Svačina je v extralize už uznávanou osobností.  Takže jeho přesun z Třince na opačný konec republiky patří mezi události hokejového léta. Oba kluby ale mají hodně společného - vynikající zázemí ve svých arénách, vysoké ambice a renomé. Zkušený forvard netajil po prvních dnech v novém působišti spokojenost.

„Přišel jsem do týmu mistra, to je samo o sobě velká výzva. Nic lepšího mě tedy nemohlo po odchodu z Třince potkat. O hokejovém Liberci vím, že má za sebou neskutečně úspěšnou sezónu. Všechno v klubu i kolem něj funguje. Navíc je to krásné město,“ v tomto duchu se Vladimír Svačina vyjádřil při prvním setkání se zástupci médií v liberecké aréně.

Do přípravy na ledě nastoupil s odhodláním a přáním, aby se mu vyhýbala zranění. „Loňská sezóna nebyla pro mě ideální. Měl jsem zdravotní problémy a nemohl jsem odvádět výkony, jaké bych si představoval. Navíc třinecké mužstvo skončilo už v předkole play off. Mám tedy dlouhou pauzu ve společném tréninku, protože jsem se pak připravoval sám. Jsem rád, že se zapojuji do tréninkového cyklu na ledě s libereckým celkem. Vážím si zájmu trenéra Filipa Pešána, který můj příchod do kádru Bílých Tygrů do značné míry inicioval,“ líčil Svačina před novináři.

Zatímco Třinec neúčinkuje v Lize mistrů, bude mít nová liberecká posila šanci zahrát si tuto prestižní evropskou soutěž právě v barvách českého šampióna.

Svačinův příchod je reakcí na fakt, že z Liberce odchází po Vampolovi, Řepíkovi a Valském další útočné eso - slovenský reprezentant Martin Bakoš do čínského Pekingu, který bude hrát Kontinentální hokejovou ligu. Kromě Svačiny ale už dříve doplnili liberecký kádr útočníci Bližňák, Vantuch, Bartovič. A do obrany přišli Jánošík a Pyrochta.

Bílí Tygři Liberec sehrají první přípravný zápas 2. srpna 2016 proti Pirátům Chomutov. A o dva dny později se střetnou s Mladou Boleslaví.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře