Hokejový útočník Milan Bartovič je zpátky v Liberci

Milan Bartovič. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Milan Bartovič. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - V centru pozornosti libereckých sportovních příznivců je i na prahu léta mistrovský hokejový celek Bílých Tygrů! Nejlepší tým minulého ročníku extraligy totiž získal velmi zvučnou posilu. Do Liberce přichází zkušený slovenský útočník Milan Bartovič ze Slovanu Bratislava.

Reklama

V případě tohoto hráče jde ale spíše o návrat. Bartovič se poprvé ocitl v libereckém dresu už v roce 2007 a hned se stal oporou. Prosazoval se rychlostí, dynamikou a střeleckou produktivitou.

Nebylo divu, že po několika skvělých libereckých sezónách přijal nabídku z KHL, a zkoušel štěstí v ruském klubu Atlant Mytišči z předměstí Moskvy. Brzy se ale vrátil do Liberce, kde pokračoval v kariéře v české extralize. V roce 2012 odešel domů na Slovensko, kde posílil Slovan Bratislava. Za něj si zahrál i v Kontinentální hokejové lize. Kromě toho se uplatnil i ve slovenské reprezentaci, když startoval na MS v roce 2012, olympijských hrách 2014 v Soči a na mistrovství světa 2015 v Ostravě, kde Slovensko absolvovalo základní skupinu šampionátu.

Bartovič se nyní rozhodl přijmout další angažmá v Liberci, jelikož má k městu i k hokejovému klubu úzký vztah. O tom, že by mohl posílit Bílé Tygry, se hovořilo už dříve, takže nynější potvrzení jeho přestupu je jen dokladem vzájemné komunikace mezi vedením libereckého hokeje a hráčem.

„Milan Bartovič přichází do pro něj známého prostředí. Fanouškům ho ani nemusíme výrazně představovat, protože si jej pamatují z jeho předešlého působení v Liberci. Jsem přesvědčen, že svými hokejovými přednostmi a pracovní morálkou skvěle zapadne do našeho mužstva,“ vyjádřil se v tomto duchu liberecký hlavní trenér a sportovní manažer Filip Pešán na klubovém webu.

Bartovič je největší posilou Bílých Tygrů, jejichž kádr už v květnu doplnili také Mário Bližňák, Lukáš Vantuch, Adam Jánošík, Filip Pyrochta a brankář Roman Will. Naopak odešli Michal Řepík (Čeljabinsk v KHL), Jakub Valský (Slovan Bratislava v KHL), Petr Vampola (Mladá Boleslav), Jan Výtisk (Vítkovice).

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře