Hokejový Liberec opustil i Birner, jde za Řepíkem do Ruska!

Michal Birner. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Birner. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LIBEREC - Těsně před vstupem do hokejové Ligy mistrů přichází český extraligový šampion z Liberce o další velkou oporu. Zkušený útočník Michal Birner, jeden ze strůjců mistrovského titulu Bílých Tygrů ze sezóny 2015/2016, odchází do ruského klubu Traktor Čeljabinsk z Kontinentální hokejové ligy. Následuje tak svého libereckého spoluhráče Michala Řepíka, který do stejného působiště zamířil už v červenci 2016.

Reklama

Loučení Birnera s libereckým dresem představuje velkou ztrátu pro českého mistra kvůli tomu, že je už sedmým hráčem, který ukončil své angažmá v klubu po zisku titulu. Výčet odchodů největších stálic týmu znamená tudíž oslabení ofenzivní síly kádru.

Útočníci Řepík s Birnerem přestoupili do zmíněného Čeljabinsku, slovenský útočník Bakoš do čínského Kunlunu Peking, hrajícího rovněž v KHL, Valský do Slovanu Bratislava z KHL, Vampola do Mladé Boleslavi a obránce Výtisk do Vítkovic, brankář Schwarz do Znojma z EBEL ligy.

Michal Birner prožil v Liberci skvělou sezónu. Završil ji úspěšným startem na mistrovství světa, kde patřil k pevným článkům sestavy české reprezentace. Fanoušky si získal i tím, že kromě libereckých oslav titulu přivezl v létě mistrovský pohár z extraligy i do rodných Litoměřic, kde se setkal s tamními příznivci i zástupci mateřského litoměřického klubu.

Když Birner zahájil v Liberci přípravu na ledě a odehrál sérii přípravných zápasů, zdálo se, že zůstane i pro start sezóny. Dokonce vytvořil první útočnou řadu s Bulířem a Svačinou. Ještě v sobotu 13. srpna absolvoval Birner utkání Liberce s ruským Amurem Chabarovsk. Faktem ale je, že do prvního zápasu Bílých Tygrů v Lize mistrů v neděli 21. srpna 2016 už nezasáhne, jelikož by měl být už k dispozici týmu Čeljabinsku. Česká extraliga začíná 9. září.

„Michal Birner obdržel nabídku z Ruska a rozhodli jsme se jej uvolnit. Samozřejmě budeme hledat náhradu. Ale jestli to bude ze zahraničí, nebo české ligy, nedokáži vzhledem k čerstvosti informace o Birnerově odchodu říci,“ uvedl hlavní trenér a sportovní manažer Liberce Filip Pešán na serveru hokej.cz. bezprostředně poté, co vešla ve známost novinka z libereckého kádru.

Vedení libereckého klubu i extraligového týmu Bílých Tygrů se musí vyrovnat se změnami na soupisce. Během léta přišli Bartovič ze Slovanu Bratislava, Svačina z Třince, Vantuch z Hradce Králové, Bližňák z Plzně, Jánošík z Chomutova i brankář Will ze zámoří.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře