Hokejové Benátky odvedly maximum. Atmosféra byla pro mladé kluky zážitkem, tvrdil Aleš Vála

Aleš Vála. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Aleš Vála. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Benátky n/J., Liberec - Mezi nejlepší osmičku prvoligových celků se dostali také hokejisté Benátek nad Jizerou. Tým, který je farmou extraligového Liberce, přešel přes předkolo play-off až do čtvrtfinále, kde se poměřil s Motorem České Budějovice.

Reklama

Byť benátečtí hokejisté na favorita nestačili, určitě zanechali dobrý dojem. Součástí mužstva je i Aleš Vála (ročník narození 1973), který absolvoval závěr sezóny připravený na střídačce v roli náhradníka. Jelikož má za sebou bohatou aktivní kariéru včetně extraligových startů, může objektivně hodnotit účinkování Benátek.

Jak se to seběhlo, že jste se vrátil do hráčského kádru a na týmovou soupisku?

Při posledním zápase v Budějovicích jsme museli dohrávat na tři obránce, plus vzadu zaskakoval útočník Daniel Špaček. A nevědělo se, jestli se kluci dají dohromady před dalším utkání, a jak to bude vypadat. Odtrénoval jsem dva tréninky a byl jsem v domácím zápase připravený naskočit třeba do oslabení, kdyby se stalo něco podobného jako v Budějovicích. Obránců bylo nakonec dost i díky výpomoci juniorů.

Jak se vám líbila atmosféra prvoligového play-off?

Série se asi lámala ve druhém zápase u nás. Byli jsme lepší, ale nevyužili jsme dlouhou přesilovku pět na tři. To nás malinko zlomilo. Jinak pro mladé kluky byly zápasy v Budějovicích určitě zážitkem. Chodilo tam přes šest tisíc lidí na utkání.

Benátky svůj cíl ale splnily už dříve, že?

Chtěli jsme se hlavně dostat do předkola, což se nám přes Litoměřice podařilo. Pak jsme narazili na Budějovice, proti nimž jsme byli v uvozovkách papírově slabší. Ale samotné zápasy byly vyrovnané a rozhodovaly maličkosti.

Jak vidíte vyhlídky vašeho přemožitele v dalším průběhu play-off?

Budějovice půjdou v semifinále na Třebíč. A podle mne to mají s případným postupem do baráže o extraligu jednodušší, než další celky, tedy Chomutov a jeden z dvojice Jihlava, Kladno. Tím ale nechci snižovat ambice Třebíče.

Co soudíte o perspektivě benáteckých hráčů?

Předpokládám, že pár kluků dostane šanci v dresu Liberce nyní v šesti zápasech extraligy, které absolvují Bílí Tygři ve skupině o jedenácté až čtrnácté místo. A třeba si někteří řeknou o místo v libereckém kádru i pro příští sezónu.

A jaká je vaše hokejová budoucnost?

Máme turnaj starých gard v Trutnově a naplánovaný je další turnaj v Brně. Asi tak vypadá můj nejbližší program (úsměv).

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře